şükela:  tümü | bugün
 • sonunda yazar olmuş, sözlük artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak herkes vaziyet alsın.

  kendisiyle okulda, ofiste, sahilde, barda, mutfakta, yatakta***, teknede, partide, uçakta, çadırda, denizaltı gemisinde, yolculukta ve aklınıza gelebilecek her ortamda beraber bulunduk; tüm bu ortamlardaki performansını sözlükte de gösterirse ortalık karışır.
 • kiralık küvet arayan yazar kişisi.

  intâhar mı ne edecekmiş, biri ona intâhar mı ettirecekmiş, intâhar edip kendine cinayet süsü mü verecekmiş neymiş, tam kesin değilmiş.
 • arada özlediğim, hatta özlemek gibi tuhaf duyguları ilk defa hissetmemi sağlamış insan.

  tabii kendisi bana yüz vermiyor. sözde yeni evime hayırlı olsuna gelecekti, o rakı getirecekti ben balık yapacaktım. boş vaatler. başkanlığa adaylığını koysa tayyipe oy veririm, o derece kalbim kırık.
 • kafası güzel olduğunda sabahın köründe saatlerce metrobüs durakları arasında mekik dokumasına rağmen bir türlü evinin durağını tutturamayan, ayrıca kendisini birkaç dakika başıboş bırakmanız halinde tüm barı birbirine katabilme potansiyeli olan kişilik. son 4-5 yılda kendisini gördüğüm saatleri 100 üzerinden hesaplarsak 95'inde falan kafası güzeldi. kalan 5'inde de okulda ya da işyerinde falandık.*
 • kafamın birebir uyuştuğu, benle aynı dertleri yaşayan, bir dakika önce intihar etmeye karar verip bir dakika sonra yaşamı anlamlandırmaya çalışan, bu döngünün içerisinde heder olan bir yazar. yaş itibariyle benden büyük olduğu için olsa gerek sıkıntılarını daha pürüssüz ve güzel anlatabiliyor. böylece ifade yeteneği ve yaş aramızdaki en büyük fark oluyor.