şükela:  tümü | bugün
 • times'ın listesine göre dünya harikaları arasında birinci sırada.

  bizim tuz gölü'nün yakla$ık 7 katı büyüklüğünde bir yüzölçümüne sahiptir.
  yerden yakla$ık 3650 metre yükskeliktedir. 10 milyar (!) tonluk tuz kapasitesinin yakla$ık 25 bin'lik kısmı her yıl çıkarılır.

  http://www.exodus.co.uk/pictures/a01hp91a.jpg
 • havada asili kalmis daglar,onlari uzaklara goturmeye calisan kuslar, nokta olmak, ama belirgin bir nokta, simsicak gunesin altinda, buz gibi tuzu yatak etmek, gozlerim, yazik size, yazik bana, kapanmadan duramazsiniz. canim insanlar, aglamak istiyorum lafini lutfen yerinde kullaniniz, dedirtmis zat-i sahanedir kendileri.
 • ismini verdigi uyuni kasabasindan gunluk turlarla gitmek mumkun. ortasindaki kaktus adasi kesinlike gorulmeye deger. jiplerle tuz golunun sig sularinda kilometrelerce gittikten sonra, mercan kayaliklarindan olusmus ve kocaman kaktuslerle kapli bir ada gormek insani afallatiyor.
 • http://i.imgur.com/nsahn.jpg
  yağmur yağdığında dünyadaki en büyük ayna olan gol.
  https://en.wikipedia.org/wiki/salar_de_uyuni
 • bolivya denilen ulaşımı gerçekten zor ülkenin güneybatısında yer alan, 10.582 km2'lik alana yayılmış muazzam tuz gölü (belki de tuz düzlükleri).

  insana, "evrende bir kum tanesiyiz!" mottosunu bu kadar yaşatan, şahsımda da hiçlik hissini bu kadar uyandıran başka bir yer olduğunu sanmıyorum. özellikle yağmur dönemlerinde iki gökyüzü arasında yürüyormuşsunuz gibi düşündürür.
 • bolivya'nın daniel campos eyaletinde konuşlanmış, 10 km²'den fazla yüzey alanına sahip dünyanın en büyük tuz gölüdür. denizden yüksekliği 3656 metredir.

  yağmur yağdığında yüzeyinden yansıttığı görüntülerle dünyanın en geniş aynasına dönüşür. şu şekilde sihirli bir görünüşü vardır.

  http://dereklow.co/content/images/2014/mar/4.jpg
 • gezim boyunca en merak ettigim yerdi salar de uyuni.

  sucre'den uyuni'ye varisim 8 saat surdu. aksam 5 bucuk civari vardigimda biraz sorusturduktan sonra 40 bolivianosa yatacak bir yer buldum. acik olan tur firmalarini dolasip fiyat aldim ve sonunda el desierto firmasindan 700 bolivianosa 3 gun 2 gecelik tur biletimi aldim.
  ertesi sabah 10:30 da tur ofisinin onunden 6 kisi+rehber/soforle yola ciktik. ılk gun dolu dolu gecerken ikinci ve ucuncu gunler cogunlukla yolda gecti. aslinda gunluk tur almak istemistim ama san pedro de atacama'ya gecmem gerekiyordu. 3 gunluk tur chile sinirina cok yakin bittigi icin tur firmasi istiyorsaniz size bir minibus ayarliyor, bu munibusle san pedro de atacama'ya geciyorsunuz.
  birkac yer icin giris ucretleri tura dahil degil. bunlar toplamda 200 bolivianos, ilk gece dus almak isterseniz 10 bolivianos ve hostel disinda her tuvalet kullaniminizda 5 bolivianos oduyorsunuz.

  gidin, gorun burayı! gercekten muhtesem bir yer.
 • tripadvisor'a göre görülmesi gereken 22* yerden biri. buraya gidenler bu tarz resimler çekmeden dönmüyor. şöyle düşündüğümde bizim tuz gölü lan diyorsun ve sonra al yine burdan yak diyorsun. (bkz: marketing)
hesabın var mı? giriş yap