şükela:  tümü | bugün
  • markette küçük çaplı şok yaşamama sebep olan hatta dönüp yanımdakine onaylattığım durum.
    asgari ücret belli, gerekli protein tüketimini geçtim, salatalık bile bu haldeyse yakında sokaklarda açlıktan ölen insanlar görebiliriz gibi geliyor.
  • bir hıyarın marifetidir.
  • sera üretimi olan bir yaz sebzesinin fiyatının pahalı olmasından dolayı şok geçirmek ancak bizim aklıevvellerde görülür.

dibine kadar hormonlu bir ürünü de kışın yemeyin be kardeşim, ölmezsiniz.
  • hormonlu olduğundanmış! mevsimselmiş, yemeyi verecekmişsin, trol kardeşini dinle! o tezek yakıp saçlarını kalemle kaşıyarak elektrik üretiyor! üst akıl, hıyar lobisi bizi kıskanıyor. bu yüzden hıyar alma görsünler analarının damlarını!
  • hıyar arzının doruklarına ulaştığımız bir devirde beni de şoke eden durumdur.
  • bir avuç maydanoza 1.5 tl verdiğim için şaşırmadığım olay. normalde satılan demetin yarısı kadar bir maydanoz demeti. abi ot bile pahalı, ne yiyeceğiz?
  • her hıyarım var diyene tuzlukla koşturursan fiyatı yükseltirler tabii.

almayın.
  • mevsimsel olarak artması doğaldır ama mersin'i vuran selden sonra fırsatçılar tarafından abartı bir yükselişe maruz kalmış gibi duruyor. yine üretici kazanmamış oluyor, yine tüketiciye giren çıkan oluyor ve aracılar yine köşeyi dönüyor. ama buna isyan edince burada mevsimsel ya diyenler çıkıyor ya, kabzımallar da aramızda dolanıyor galiba.
  • ben hıyarı marketten para ile almadığım için beni etkilemeyen olaydır.

malum; etraf hıyar dolu.
  • antalya halinde bile kilosu 3,60'dır. daha da çıkar.