şükela:  tümü | bugün
  • kontinental hokey ligi'nin güçlü takımlarından birisi. 2011 sezonunda ligi şampiyon olarak tamamladılar. maçlarını 8250 kapasiteli ufa arenada oynuyorlar. 16 ekim 2013 tarihinde evlerinde lokomotiv yaroslavl karşısında oynadıkları maçı izlemiştim taraftar kitlesi beklediğimin çok üstünde destek vermişti takımlarına.
  • bugün 55'inci yaşını kutlayan başkurtistan takımı. türkiye saatiyle 17'de başlayacak olan dinamo moskova maçına, bugüne özel şu formalarla çıkacaklar. dileyenler laola1.tv adresinden izleyebilir karşılaşmayı.

    ezeli rakipleri, ak bars kazan'dır. bu iki takımın arasındaki maçlara ruslar, başkurtlar ve tatarlar "yeşil derbi" der. bunun dışında, aynı grupta yer aldıkları için avangard omsk ile de çetin bir rekabetleri bulunur. zaten bir avangard taraftarı olarak ufa'yı çok fazla sevmememin tek nedeni, bizi her fırsatta tokatlamalarıdır. avangard da büyük takımdır ama salavat yulaev tam anlamıyla "winner" bir takımdır, en berbat sezonunda bile kendini play-off'a atmayı başarmışsa oradan bir şekilde yürümeyi başarır. bu sezon da fazlasıyla inişli çıkışlı bir normal sezon geçiriyorlar. demek ki play-off'ta konferans finalinde magnitogorsk'a elenecekler.