şükela:  tümü | bugün soru sor
  • üst edit: festivale burdur valiliğinden izin çıkmamış.
    üst edit 2: festival marmaris saklıgöl'e yakın bir yerde yapılacakmış

bu yıl 29 - 30 haziran - 1 temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak festivaldir. genel ağda diğer festivaller kadar bilgi bulunmayan etkinliktir.

salda gölü, burdur'un yeşilova ilçesinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. türkiye'nin maldivleri de denilmektedir.

festivalde müziğin yanında yarışmalar, yoga pilates ve meditasyon istasyonları, masa oyunları, dans gösterileri, aktiviteler ve özellikle doğa temalı sosyal sorumluluk atölyeleri gerçekleştirilecek.

biletler kombine + kamp , kombine, günlük bilet olarak satılıyor ve festival vakti yaklaştıkça fiyatlar artıyor.

biletimizi aldık bakalım umarım güzel geçer. ara sıra çekiliş neyin yapıyorlar sayfasını takip edebilirsiniz.

genel ağ adresi : http://saldafest.com/
    facebook adresi: http://facebook.com/saldafest/
    instagram adresi: https://www.instagram.com/saldafest/

1. gün 29 haziran
    yüzyüzeyken konuşuruz
    pera
    sattas
    can bonomo
    selda bağcan

2. gün 30 haziran
    sena şener
    adamlar
    hey! douglas
    manuş baba
    hayko cepkin

3. gün 1 temmuz
    teoman
    manga
    son feci bisiklet
    mayday
    yeni türkü
    ezhel

edit: altta yazılanlara istinaden başlık şu anda görüldüğü gibi açıldı. anladığım kadarıyla bir yazar " (bkz: salda gölünde uyuşturucu festivali)" diye başlık açmış ve o başlığa yazılanlarla buradakiler birleştirilmiş. o başlıkla bir alakam yoktur.
  • doğaya zulümdür işkencedir ve bedeli çok ağır olacaktır. aklı olan bunu yapmaz.
  • çadırımla katılacağım festival olacak. umarım interrail bolu kampı gibi bir rezillikle son bulmaz. bu hususta gözlerim her daim üzerlerinde olacak.
  • bundan 2-3 yıl öncesine kadar kimsenin adını bile duymadığı ancak bizim her yaz tatilinde memlekete gidip, ailecek çamların altında mangal yapıp, sonrasında göle girip serinlediğimiz güzelim salda bakalım kaç yıl içinde canavar insan tarafından yok edilecek.

tanım: keşke yapılmasa dediğim festival.
  • sözlükten gidecek olan yazar varsa beraber gidelim dediğim festival.

istanbul'dan araç ile gideceğiz, arka koltuklar komple boş.

sözlük dışı: allahdiyenallah@outlook.com

edit: festivalin konumu değiştiğinden mütevellit katılım göstermeyeceğim. ayrıca organizasyonun bok gibi olacağını düşünüyorum.
  • yazık olacak oraya da.
  • geçen eylül'de 4 kız gidip geceliği 50tl bungalov bulunca çadır kurmayıp tesiste konakladığımız gölün kenarında yapılacak olan festivaldir. gruplar harika, mekan zaten inanılmaz güzel ama kalabalık ürkütüyor. kafamda deli sorular
  • geçen sene aynı yerde agartha festival diye bir bok sıçmışlardı. kazara o esnada oradaydım.

(bkz: #70443881)

devasa bir çekirge sürüsü gibi trend olan her şeyin üstüne çöküp, darmadağın etmeden oradan ayrılmayan bir kültüre sahip olduğumuz için böyle doğal özellikleri bilinen yerlerde büyük organizasyonlar yapılmasına pek sıcak bakamıyorum. salda gölü dediğin yer balçık çamur yüzünden güzel bir görüntüye sahip, rengi dışında benzetildiği maldivler ile hiçbir alakası yok ve hali hazırda zaten aşırı abartılmış durumda. yine de gidilmeye değer denebilecek, eskisinden oldukça uzaklaşmış olsa da nispeten sakin bir ortamı var. ancak geçen yıl yapılan festival gibi "eğlenme" adı altında bütün huzurun amına koyup, ortalığı da devasa bir çöplüğe çevirecekseniz, rica ediyorum yapmayın festival falan. zeytinli'de var, kuşadası'nda var, oralarda takılın.

hani bir tanıdığınıza emanet bir şey verirsiniz, içinizde "verdim ama kesin ağzına sıçıp öyle geri verecek" gibi bir his olur ya, bu festival de öyle bir his uyandırıyor bende.

göreceğiz.
  • umarım festivale gidenler orada kimsesiz, hasta, bakılmaya muhtaç bebelere bakan mesut bey'e de yardım götürür.

bir cana el uzatsanız o festivalden daha büyük haz alacaksınız. bunu unutmayın!

https://www.instagram.com/yesilovasaldacanlari/
  • türkiye’nin dört bir yanından gençleri ‘’eğlence ve sosyal sorumluluk’’ için birleştirecek salda gençlik festivali 29 haziran – 1 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir.

dünyada mars gezegeninin yüzeyi ile aynı özelliği gösteren iki yerden biri olan, berrak ve temiz suyu, bembeyaz kumsalları, bakir doğası ile türkiye’nin bilinmeyen doğa güzelliklerinden salda gölü, 29 haziran – 1 temmuz 2018 tarihleri arasında ssalda gençlik festivaline ev sahipliği yapacak.

türkiye çapında ünlü sanatçı ve grupların yanı sıra ulusal basına kendini göstermek isteyen grupların da sahne alacağı festivalde müziğin yanında yarışmalar, yoga pilates ve meditasyon istasyonları, masa oyunları, dans gösterileri, aktiviteler ve özellikle doğa temalı sosyal sorumluluk atölyeleri dikkat çekmektedir.

bir doğa harikası olan salda gölü için farkındalık yaratmak adına düzenleyeceğimiz festivalin ulusal bazda çok ses getireceğinin farkındayız. ‘’eğlenirken hem doğaya, hem de kimsesiz çocuklara yardım etmek’’ sloganıyla; kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane kurmak için ‘’kitap kumbarası’’ ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere toplanacak kıyafetler için ‘’kıyafet kumbarası’’ festival boyunca kullanılan pet şişelerden heykel yapmak için ‘’atıktan sanata’’ gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz.

iletişim, ulaşım, vs. için yeşillendirmeniz yeterli. sanıldığı/korkulduğu gibi doğayı mahvetmeye yönelik bir etkinlikten ziyade, doğayı korumaya, köy okullarına yardıma, sokak hayvanlarına barınak sağlanmasına destek olacak bir etkinlik..