*

şükela:  tümü | bugün
  • olum bunların hepsi neden arapça konuşuyor lan?
  • neye inanmış peki
  • iyi bir şey mi demiş, bilemiyorum ama şimdi salda gölü düşünsün.
  • bu işin sonu salda gölüne de saray yapılmasıyla sonlacak diye korkuyorum.

gerçi korkmuyor da olabilirim. yaklaşık 3 yıl önce bir vesileyle gittiğimde atletli, bir eliyle yemek yerken diğer eliyle de haykırarak voleybol oynamaya çalışan dayıların, sağı solu mangal çöpüyle doldurduğunu görmüştüm. o hali mi iyi yoksa sayın sultanımız için yeni 300.000'lik çantalarını asabilmesi için, muhtemelen varaklı bir saray mı yapılması iyi bilemedim. en azından saray yapılıp milletle devlet kucaklaşınca, o dayıları oranın 7 km yakınlarına sokmayacakları için gölün bir kısmı kurtulabilir.

neyse her iki hali de insanlık için kötü ondan eminiz bari.
  • evet gizemcim bunun üstünde çok düşündüm ama söylemenin must olduğunu düşünüyorum. timeline'ın uygun mu bilmiyorum ama ben mutmain oldum, evet.

first lady sözü.
  • (bkz: mutmain), islam dini terimi. tatmin olmuş, doyuma ulaşmış.

insan'ın kalbi rad suresinin 28 inci ayeti kerimesine göre ancak allah'ı zikretmekle mutmain olur, tatmin olur, doyuma ulaşır. rad 28: ellezîne âmenû ve tatmainnu kulûbuhum bi zikrillâh e lâ bi zikrillâhi tatmainnul kulûb.

-wikipedi
  • istemsiz 'matmeyn' diye okudum.
  • turkce.dll bulunamadı.
  • (bkz: hermes) bunu beğendi ama salda ne der bilemem
  • iyi yetiştirildiklerinin sıradan bir müslümandan daha fazla islamı tanıdıklarının ispatı cümle. görevlerini tamamlayıp gidecekler işte.