şükela:  tümü | bugün
  • bilim kurulu üyesi prof. dr. levent akın'a ait bir beyanat. valla onca normalleşme haberleri ve ekonomi düzeliyor vb gibi algılardan sonra bu kaçınılmazdı zaten. mart ayında düzgün bir sokak yasağı alınamadığı için 3 ay millet evinde sıkıldı bıktı gına geldi ve şimdi de herkes kendini evden dışarı atıyor.

--- spoiler ---

halk sağlığı uzmanı ve sağlık bakanlığı bilim kurulu üyesi prof. dr. levent akın, toplumda koronavirüs salgınının bittiği yönünde bir algı oluştuğunu söyledi. akın, "toplum kontrolü kaybetti" dedi.

habertürk gazetesi yazarı muharrem sarıkaya'ya konuşan akın, toplumun "koronavirüs yorgunu" olduğunu ve “umursamazlık içine doğru iteklendiğini" belirtti.

--- spoiler ---

https://twitter.com/…kce/status/1274644016840224768
  • dış hatları bile uçuşa açtınız, normalleşme adı altında ne kadar yasak varsa kaldırdınız da, bize mi bok atıyorsun "toplum kontrolü kaybetti" diye...

yoo hayır! siz kontrolü kaybettiniz sevgili "bilim insanı"

bundan sonra her ölen sizin hesabınıza yazar!
  • 1 haziran itibariyle tüm kısıtlamaları kaldırarak bu algıyı oluşturan sizlersiniz.
  • o algı neden oluştu acaba ve niye cesur değilsiniz. ben de bunu sormak istiyorum değerli biliminsanımıza.
  • adamlar aylarca evde kal dedi millet işe gitmeye devam etti. adam haklı. halk suçlu.
  • halbuki daha yeni yeni virüse inanmaya başlayanlar vardı.

hala ben inanmıyorum diyen var. sanki bir inanç meselesi.. bilinci bu kadar yüksek bir halkın bu kadar hasarla ilk dalgayı atlatması bile mucize.

okulların açılmasını endişeyle bekliyorum.
  • eve yeni misafir geldi. evde 64 yaşında 60 yaşında insanlar var.
    inşallahla maşallahla olacak iş değil.

şimdi gitsem ya sende virüs varsa desen bizi dua koruyacak diyecek. yarabbim bana sabır ver.
  • ulan yine biz suçlu olduk. ben evde kahvemi içerken neden suçlu oluyorum arkadaş.
  • bilim kurulu üyeleri yetkililere laf edemediği için halka bol keseden sallayabiliyor. sanki bütün önlemleri biz gevşettik, her yeri biz açtık ya! sallayın bakalım çakma profesörler...
  • işyerleri ve ofisler açıldı. kümes gibi odada 10 kişi çalışan adam evde neden dursun?