şükela:  tümü | bugün
  • azılı bir din düşmanıdır.

öncelikle siz zıplamadan yazalım; dua etmek demek "tedavi için çare aramayalım" demek değildir. ki devlet de elinden gelen her şeyi yapıyor. bilim kurulu oluşturuldu, onların tavsiyeleri doğrultusunda kararlar alınıyor. gerekli ekipman konusunda şimdilik sorun yok. hastanelerin özellikle yoğun bakım üniteleri için gerekli altyapı desteği sağlanıyor. solunum cihazı imalatı için çalışmalar var. tedavi ve tedbir konusunda her türlü gerekli çalışma yapılıyor. ve tüm bunların yanında burası müslüman bir ülke olduğu için insanları manevi olarak rahatlatmak adına dua da ediliyor. ama birtakım islam düşmanı orospu evlatları ısrarla "bu işler dua ile mi çözülecek" diyerek tüm yapılan bilimsel çalışmaları kasıtlı olarak görmezden gelerek ortalığı velveleye veriyor.

tekrar edelim, dua da edeceğiz tedavi edilmesi için de çabalayacağız. tüm bunları yaparken allah düşmanı siz orospu çocukları ile de mücadele edeceğiz. işimiz epey zor ama bu da bizim imtihanımız.
  • bir bilim insanı olarak rahatsız oluyorum, evet. elimizden gelenin en iyisini yapıyor olsak zaten insanların tevekkül etmesine tüm kalbimle saygı duyarım. her akşam sela okunması ve dua edilmesi rahatsız ediyor. artı korkutuyor.
    dua etmek seninle allah arasındadır. tüm mahalleyle etmeli miyiz? sanmıyorum.
  • en iyi dua muziktir.

dunya saglik orgutu baskaninin genclere yaptigi uyari ile bir parca yaptim:

la damla - you are not invincible
  • ayy ne kadar da müslüman bir erkek. dindarım diyor ama ağzından da küfür eksik olmuyor.

konuya gelince... hastalığın çaresi bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucunda bulunuyorsa neden dua ediyorsun? belli ki işe yarayan bir şey değil. ha kendimi kandırmak iyi hissettiriyor diyorsan senin bileceğin iş. ama başkaları senden daha rasyonel davranan daha akıllı insanlar diye ağzına geleni söylemen savunduğun konuya zerre katkı yapmıyor bilesin. ayrıca yanılmıyorsam herkes dua etmekten zevk alacak veya rahatsız olmayacak diye bir kanun yok. şimdi git sabahlara kadar dua ederek kendini kandırmaya devam et.
  • dua edilmesinden rahatsız değilim. ancak bütün dünya ülkeleri karantina süreci girmişken, halkına ekonomik olarak ferahlatıcı tedbirler almışken; bizim ülkenin lideri insanlara sabır, dua ve kolonya ile mücadele edin diyorsa acayip rahatsız olurum arkadaş!

sağlık bakanı süreci çooh eyi yönetiyir, bankalar 3 ay öteleme yapıyir diyeceklere de çok fena küfürler biriktirdim.
  • salgın için dua edilmesinden değil de bunun samimiyetsizce , show amaçlı ve dinî bir sömürü olarak kullanılmasından rahatsız oluyor insan... din gibi kutsal bir şeyin insanların beynini uyuşturmak için kullanılmasına , dinin ayaklar altına alınmasına şiddetle karşı çıkan biri olarak sizi dini korumaya , her şeye alet edilmesine engel olmaya davet ediyorum... bütün kutsal kitaplarda tanrı okumayı emrediyor... okuyun ki öğrenin diyor... din ve bilimin birbirine paralel olduğunu savunuyorum her zaman... işte bu yüzden okumamızdan, anlamamızdan korktukları için bugüne kadar hep arapçasını okuttular bize, ne söylediğimizi anlamadan okuduk durduk, islam dini mantık dinidir diyenler dinden çıkmıştır dediler ve korktuk... korkmayın , okuyun , allah akıl vermiş , kitap göndermiş ve bize ilk emir olarak oku demiş... biz de dinsiz değiliz , biz de dua ediyoruz ama sadece dua etmekle her şeyin çözülemeyeceğini de biliyoruz... aslında siz de biliyorsunuz ama işinize gelmiyor... önce çaba sarfetmeli , bilimle çare aranmalı ve elden gelen her şey yapıldıktan sonra da dua edip gerisini allah' a bırakmalı...
  • dua ederek metrobüs direği yalayabilir misin ?
    bilimin icat ettiği dezenfektan sonrasında yalayabilirsin

dua ederek ancak arap daşşağı yalayabilirsin
  • azılı değil mi hem de.
    (bkz: mal beyanı)

dua edilmesinden değil, hiç bir şey yapılmayıp sonra dua edilmesinden rahatsızdır.
  • benimdir, ve azılı bir din düşmanıyımdır.

dinlerin ve duanın halkı oyalamak ve sahte bir güven duygusu vererek itaat ettirmekten başka amacı ve işlevi yoktur. sahte güven ve oyalama ise salgın durumunda çok daha kötü sonuçlara neden olacaktır.