şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sagina soluna extra bir pazartesi tatil olarak eklenen konvansiyonel hafta sonu tatilinin uzamasi nedeni ile, halk arasinda pazartesi sendromu olarak bilinen, aslinda basit bir uyum sorunundan kaynaklanan kaymanin, sali sabahina* sarkmasi durumudur... direk sonuclarindan biri, gunun aslinda pazartesi oldugunu sanmak, en azindan oyle hissetmektir... endirek sonuclari arasinda ise, cuma* geldiginde, aslinda onu persembe sanarken birden bire bir sonraki gunun cumartesi oldugunun fark edildigi anda yasanacak sevinc sayilabilir...
 • altıncı nesil sözlük yazarı sali nin peşinden koşan hatunların sahip olduğu sendrom. * * * *
 • karaktersiz günün sendromu...
  pazartesi günü insanlar arasında topluca kabul edilmiş bir sendrom oldugundan "tamam, kendimi kötü hissetme hakkım var, hem herkeste aynı sıkıntı var,kafana takma" gibi iç konuşmalarla yatışabilirken, salı sendromunda paylaşmayla azalan bir durum mevcut olmaz.ne hafta ortası, ne hafta başı, ne de sonudur.perşembe gibi cuma gününe geliyoruz yaşasın sendromu da yoktur...buz gibidir,iç karartıcıdır.salı kelimesinde bile cazibe yoktur.yarın yaşayacagım sendromdur.
 • dersanecilik sektöründe çalışıp pazartesi günleri tatil yapan, ancak bir güncük dinlenmeyle kendini toparlayamayan yurdum öğretmen neslinin yabancısı olmadığı bir sendromdur. pazartesi gecesinden başgösterir, ertesi günün nasıl yorucu olacağını düşünmeye başlayan zavallı öğretmenciğin uykuları kaçar... bu da ilk belirtisidir, tedavisi yoktur!
 • pazartesi henüz haftasonundan kopulmamıştır. sendrom sadece işe gidecek olmanın verdiği isteksizlikten ibarettir. gece uyunmamışsa bile haftasonu dinlenmiş ve/veya eğlenmiş olmanın verdiği enerjiyle bünye bir şekilde canlıdır, ayaktadır.

  ama salı...

  salı çok kötüdür.. pazar gecesi geç yatıp pazartesi öküz gibi çalışarak haftasonundan gelen enerjiyi sömürmüş bünye salı sabahı sürünerek uyanır.. ve haftasonu o kadar uzaktır ki tünelin sonundaki ışık bile değildir.. haftaiçi planı yapmak bile mümkün değildir bugüne motive olabilmek için, zira hayat en bayat haliyle salı günü yaşanır..
 • hafta sonu 20 saatlik mesainin üstüne ancak pazartesi akşamı dinlenince başa gelen hadise. sahalarda görmek istemediğimiz hareketler bunlar...
 • meclis grup toplantılarında konuşan parti liderlerini izleyerek yaşanandır.
 • önce joffrey baratheonsonra da cengiz atay sayesinde bünyede tavan yapmış sendromdur. sayesinde gün, kendilerine laflar hazırlamak ve alternatif intikam metotları geliştirilerek geçmektedir.
 • mecliste grup toplantılarından mütevellit her salı kapıldığım çözümü şimdilik olmayan sendrom.