şükela:  tümü | bugün
 • avci wing tsun escrima organizasyonunun kurucusu, sef antrenoru. 1992 yilindan beri alman ozel timlerine (sek, gsg9, mek ve zuz) ders vermekte ve bahsi gecen polis timlerinin egiticilerini egitmektedir. gercekci ve etkili bir dovus stili olarak bilinen avci wing tsun escrima sistemini takip edenler icin genellikle almanya, avusturya, fransa ve turkiye'de seminerler vermektedir.

  ogrencilerine karsi son derece sefkatli olan sifu salih avci kelimenin tam anlamiyla bir sifudur. zorda kalana yardim da eder, para da verir, kalacak yer de saglar. zeki ve durusttur sifu, o yuzdendir ki rahatsiz oldugu seyi direk soyler. gozu karadir, dalasmamakta fayda vardir.

  vucut hisleri asiri gelismis olan sifuyu asistanlariyla calisirken uzaktan goz ucuyla izlemek bile kiside “ulan, o filmlerdeki seyler gercekten yapilabiliyormus megersem” fikri uyandirabilmektedir.
 • ateşli silahlar da dahil olmak üzere pek çok silahta uzman bu ustanın performanslarının bir kısmını youtubeda izlemek mümkündür.
 • wteo'nun kurucusu ve lideri sifu salih avcı 1962 yılında karasu adapazarı'nda dünyaya geldi. 1971 yılında almanya'ya yerleşen avcı, 1980 yılında wing tsun, 1982 yılında ise escrima ile tanıştı. 1984 yılında ilk wt grubunu kuran avcı 1986 yılında 1. hocalık derecesini aldı. üyesi olduğu avrupa wing tsun organizasyonu'nda kısa sürede yükselen avcı, 1991-97 yılları arasında söz konusu organizasyonun türkiye şef çalıştırıcılığı görevini başarıyla yerine getirdi. salih avcı 1997 yılında ewto bünyesindeki görevinden ayrılarak wteo'yu kurdu. avcı 1992 yılında davet edildiği uluslararası özel timler seminerinden itibaren kuzey ren vesfalya eyaletine bağlı çalışan özel timleri (sek) eğitmektedir. salih avcı tarafından eğitilen kanun güçlerine daha sonra mek, gsg9, zek timleri ve adalet bakanlığına bağlı cezaevi görevlileri de dahil olmuştur. salih avcı'nın geliştirdiği tutuklama, etkisiz hale getirme ve yakalama teknikleri bu birimler tarafından başarıyla uygulanmaktadır. avcı 2002 yılında alman bakanlar kurulu kararıyla nrw eyaletinin çevik kuvvet polislerinin (40.000 kişi civarında) eğitimcilerinin eğitimini üstlendi ve bu konuda eğitimcilere yönelik olarak yeni bir program geliştirdi. hala, ikamet ettiği almanya'da wteo kurucu liderliğini sürdürmektedir.
 • sifum.
  bugun tanisma, calisma ve muhabbet etme
  sansi buldugum dunya tatlisi insan. bu kadar insancil
  ve iletisimi kuvvetli biri nasil
  olum makinasina donuyor gormek icin seminerlerine katilmak yeterlidir.
 • kendisine yapılan övgülere cevaben “bir insan şuyum buyum derse gerilemeye başlar. ben şimdi ne kadar kılıcım, ne kadar biley taşıyım önemli olan o.” diyen yaşayan wing tsun efsanesi, sigung

  [http://wteoturkiye.org/…content/sigung-salih-avci/1 http://wteoturkiye.org/…content/sigung-salih-avci/1]
 • 1997 yılında kurulmuş olan avcı wing tsun ve escrima organizasyonunun kurucusu ve şef çalıştırıcısı olan kişidir. sigung ünvanlı olan salih avcı dünyanın en seçkin timlerine suçluyu etkisiz hale getirme,rehine kurtarma ve güvenlik organizasyonları ile ilgili eğitimler, seminerler verir. kolluk kuvvetlerine öğretilen bu sistemin adı kendi adını verdiği avcı sistemdir. sivillere öğretilmeyen bu eğitim programını sigung avcı polis özel harekattan tutun da fbi a kadar bu eğitimleri verdi ve asistanlarıyla birlikte bu eğitimleri düzenlemeye devam ediyor. benim de sifum olan sigung avcı mütevazilik ve çalışkanlık abidesidir. 55 yaşında olmasına rağmen her seminerde en çok antreman yapan ve en az dinlenen kişidir. eğer bir gün wing tsun a başlayacaksanız sigung avcı ile antreman yapma şansına umarım erişirsiniz