şükela:  tümü | bugün
 • arabesk müziğin söz yazarlarından bir abimiz. bildiğim bazı eserleri şunlar; ferdi tayfur'dan bildiğimiz sanma sana dönerim, tersine döndü çarkım, seni düşünüyorum, feleğin işine bak ve cengiz kurtoğlu'ndan bildiğimiz gelin olmuş gidiyorsun.
 • türk sanat müziğine, "bitmeyen çile" isimli fevkalade bir güfte katan eli öpülesi insan. suat sayın da bu güftenin bestesini yapmış, zeki müren'in o dertli yorumu ile de gönüllerde taht kurmuş bir sanat eseri'dir. dolayısıyla bu adam sanatçıdır sanatçı.

  (bkz: bitmeyen çile)
  (bkz: suat sayın)
  (bkz: zeki müren)
 • aradan cımbızladığım sözleriyle;
  ayrılık kolay değil
  onu gel sen bana sor
  kader ayırdı bizi
  elimizden ne gelir*
  sabrın sonu selamettir
  başa gelen çekilir

  ferdi tayfur'un diye bildiğim bu şarkıyı asıl ibrahim tatlıses meşhur etmiş galiba.. (filmdeki söyleyişine ayrıca bakmak gerek.) öncekilerden yüksel özkasap dehşet söylermiş.. bestesi suat sayın'ın, sözleri salih korkmaz'ın olan bu şarkıda sözlerin basmakalıp görünmesi özellikli. sözlerin belki her parçası klişeden ibaret olduğu halde bütünlük taşıyor, sahici hissettiriyor. reddedilmiş değil sahip çıkılmış şarkı olarak rekor kırabilecek ayrıksı bir yapıt.
 • 1:21:00 barajının altına inmeyi başararak 20 km yürüyüş dalında 2020 tokyo olimpiyatları'nda yarışmaya hak kazanmış, 1 ocak 1997 arguvan doğumlu atlet.
 • doha dünya atletizm şampiyonasında 20 kilometre yürüyüşte son kilometrelere madalya pozisyonunda girmektedir. yürüyedur koçum diyoruz.

  edit: son kilometrelerde hızını koruyamamış ve 4. olmuştur. türkiye atletizm tarihinde yürüyüş dalında en büyük başarıyı elde etmiştir.
 • dünya atletizm şampiyonasında 4. olarak türkiye'nin yürüyüş dalında en büyük başarısına imza atmıştır. yarış sonrasında gözlerinden dökülen yaşlar için ciddi anlamda üzüldüm. böyle gençlerin çoğalmasını diliyorum. 2020 tokyo olimpiyatları için şimdiden kendisine başarılar diliyorum. şimdiden kendisi için heyecanlandığımızı da buradan belirtmiş olalım.

  edit: yigidim 2020 olimpiyatlarinda yarisirken maalesef sakatlandi.
 • türkiye'nin dünya şampiyonasında yürüyüş dalındaki ilk madalyasına çok yaklaşan 23 yaşındaki atlet. 5. olsa daha çok sevinirdi belki de. yine de bu dördüncülük büyük başarı, olimpiyat için de umut oldu bir anda.

  bu vesileyle 1968 olimpiyatlarını dördüncü bitiren ve madalyayı yine kılpayı kaçıran maratoncu ismail akçay'ı da analım.
 • birazdan 20 km yürüyüşte olimpiyatlarda müsabakasına başlayacak. son dünya beşincisiydi kendisi, umarım buralar yaklaşık iki saat sonra entry ile dolar.
 • temposu gayet iyiydi. fakat bir ara ayağı çekti. şimdi yeniden toparladı.
  düzenleme: acıyla ayağını tutmaya devam edip yarış dışında kaldı maalesef.
 • olimpiyat müsabakasının yayınını açtığımdan takribi 1 dakika sonra bacağındaki çekme sonucu gerilerde kalmış ve sanırım yarışı bırakmış sporcumuz.

  çok iyi gidiyordu ve madalya umudum vardı.

  yarışı bırakmamak için çok çabaladı ama acısı çok belli oluyordu. yazık oldu.