şükela:  tümü | bugün
 • iki günlüğüne türkiye'ye gelmiş. kim iblir kimlerle neler görüşülüyor şu an...

  http://www.radikal.com.tr/…_surpriz_ziyaret-1143437
 • stephen king'in bıyıklı hali o kadar benzettim kendisini.
 • suriye'deki demokratik birlik partisi baskanidir. iki gun once turkiye'de mit'ten ve disisleri bakanligindan yetkililerle gorusmustur. muhtemelen pazarliklar yapilmistir. su ana kadar ki seneryoya gore: suriyeli kurtler bagimsizlik istemeyecek ama ilerde kurulacak olan yeni suriye'de federasyona da turkiye karsi cikmayacak. bu federasyonun kuzey bolgesinde bir kurt eyaleti olacak.

  bu adam, yeni osmanlicilik anlayisiyla hareket eden davutoglu icin bir firsat.
 • şam'la ankara arasında tercümanlık yapıyor olabileceğine dair "acaba"lı cümlelerin öznesi.

  esad'ın 15 ağustos tarihine kadar olan bir dönem içinde pyd kontrolündeki bölgeye özerklik tanındığını ilan edeceği iddiasıyla ile birlikte müslim'in ziyaretinin mana, mahiyet ve ehemmiyeti hakkında derli toplu bir analiz için bkz. paldır küldür bir sessizlik…
 • kuzey suriye'de tek taraflı kürd otonomisi ilan eden,akp'nin tanıdığı ayrılıkçı pyd'nin eş başkanı olan salih müslim;"abd ile hiçbir zaman sorunumuz olmadı,bizimle neden görüşmüyorlar?" diye veryansın etmiş.yerim sizin emperyalizm karşıtlığınızı kürd ayrılıkçılar....

  http://haber.sol.org.tr/…gorusmuyorlar-haberi-78159
 • pyd eşbaşkanı.
  esad ın kimyasal silah kullanacak kadar aptal olmadığını belirtmesinin ardından ; bm müfettişlerinin kimyasal saldırıyı muhaliflerin gerçekleştirdiğini saptamaları halinde herkesin saldırıyı unutacağını söylemiş ve “bu durumda kimi cezalandıracaklar? katar emiri’ni mi, suudi kralı’nı mı, yoksa türkiye başbakanı erdoğan’ı mı?” diye eklemiştir . https://www.facebook.com/…oto.php?v=551191881599119 videosuyla beraber haklı olduğuna dair adımlar yavaşça atılmaya başlamıştır. yine de ben bir konuda yanıldığını düşünüyorum. çünkü biliyorum ki bm müfettişleri sözkonusu kimyasalı atanların katil muhalifler olduğunu ispatlasa dahi satılmış (hatta her daim satlık) türk medyası başbakanlarının cümleleriyle asla ters düşmeyecek ve kulaklarını kapatıp aynı şeyleri tekrar ve tekrar ve tekrar yeniden söyleyeceklerdir.
 • gördüğüm en garip yüzlerden birine sahip olan insan.
 • üniversite öğrencisi oğlu şervan müslim'i bugün tel abyad'ta el-nusra ve el-kaide teröristleri ile girdiği çatışmada kaybeden pyd lideri.
 • küçük oğlu şervan müslim dün rojava'da ypg saflarında savaşırken şehit düşmüş. kürdistan halkının başı sağolsun.