şükela:  tümü | bugün
  • ingiliz tf sport adına yarışan türk pilot. eğer her şey yolunda giderse, seneye bu arkadaşın adını çok duyacağız.

şu an gt3 le mans cup'ta takım arkadaşı euan hankey ile birlikte 34 numaralı aston martin v12 vantage gt3'yi kullanıyorlar ve şampiyonada gün itibariyle birinci sıradalar.

şampiyonayı birinci sırada bitirmeyi başarabilirlerse le mans 24 saat 2017'ye lmgte am* kategorisinde davet edilecekler ve böylece salih yoluc, le mans 24 saat yarışlarına katılan tarihteki ilk türk pilot olacak. sezonun son yarışı bugün, canlı takip etmek için şu linki tıklattırınız. yarış yerel saatle 16:45, yanlış değilsem türkiye saati ile de 17:45 olması lazım.

inşallah başarırlar.

edit: yaptılar!! vallahi yaptılar, seriyi kazandılar ya la!! le mans 24 saat 2017 davetiyesini kaptılar!!
  • agresif bir yarış stiline sahip... takdir edilesi..
  • bugünkü sezon konferansıyla birlikte, le mans 24 saat yarışları'na katılacak olan tarihteki ilk türk pilot olduğu resmiyet kazandı. tf sport geçen sene elms'deki geleneğini bozmayarak salih'i birinci pilot olarak başlatacak.

şimdiden başarılar kendisine.

https://twitter.com/…mans/status/827192599832358912
    http://www.dailysportscar.com/…or-elms-le-mans.html
  • aston martin gte takımı ile le mans 24 hours / world endurance championship kategorisinde yarışacak olan türk yarış pilotu. gt klasmanı için yüksek potansiyeli var. eğer takıma istediğini verirse kalıcı olma şansı da mevcut. salih için en iyisini diliyorum.
  • geçtiğimiz senelerin formula renault 3.5 pilotu matthieu vaxivière'in kariyerini araştırırken karşıma çıkan ve "çüş" dediğim dayanıklılık serisi pilotu. 2017'de avrupa lemans şampiyonasında gte kategorisinde aston martin vantage gte ile yarışacaklar ve burada rakipleri arasında 24 saat lemans'ı kazanmış proton competition ve porsche'nin fabrika pilotları da olacak. tabi yukarıda bahsedildiği gibi 24 saat lemans'ta lmgte-am katerogisinde yarışacak olması dikkat çekici. umarım beğenilir de aston martin'in fabrika takımında yarışma fırsatını da elde eder.

helal ya. sevindim gece gece.
  • avrupa lemans serisi'nde çıktıkları ilk yarış silverstone 4 saat'i kazanmışlar. 2017 bahreyn gp'si sıralama turlarından önce söz konusu yarışın 1 saatini izlemiştim ve sıralam turlarının ardından alsancak'ta içmeye gittim. bu arada arkadaşım raisson haber verdi kazandıklarını. sırf bir arkadaşımız var yarışlarda diye takvimi takip edip, programlarımı ona göre ayarlayacağım salih'in de içinde bulunduğu tf sport'un mavi aston martin'ini takip edebilmek adına.

aracın arka kanadının yanında ve motor kaputu üzerinde türk bayrağı görmek bile mutluluk verici. yukarıdaki entry'imde de söylemiştim, bir de ben bu arkadaşımızı tesadüfen öğrendim. yarış kazanmasına rağmen kimsenin (tosfed'in bile) ruhu duymamış.

buyrun abi gurur duyun;
    https://pbs.twimg.com/…ia/c9ej123xgae8hyc.jpg:large
  • nasıl ve nerden bilmiyorum ancak 2 aydır istanbulun altını üstüne getiren arkadaş.

(bkz: porsche 918 spyder)**
  • le mans 24 yarışına tavanında atatürk ve türk bayrağı olan bir arabayla çıkacaktır. takdir edilesi hareketler bunlar.

link
  • le mans'ın finishine henüz 14 saat kaldığı şu saatlerde kendi klasmanı olan gt amatör'de 2. sırada devam etmekte olan yerli pilotumuz.
  • 85 yıldır yapılan bir yarışa katılan ve kendi kategorisinde (gte am) 7. olmuş ilk türktür.

nedense ekranlarda ve/veya yazılı basında kendisi ile ilgili bir habere rastlamadım. türk motorsporları camiası için çok büyük bir ilk ve başarıdır.