şükela:  tümü | bugün
  • 1 yıldır her hafta gidip geliyorum, o aradaki 40 km'lik yol sürekli yapim aşamasında,sürekli bir tek şerite düşme. ne dönüyor burada dedirtti artık. ne dönüyor olum burada ?
  • (bkz: the truman show)
    seni yiyolar, bu yol yapımı bir tv show'u. ayık hemen!
  • an itibariyle hala devam etmekte . sorun şu ki turgutlu - alaşehir güzargahını kullandığımdan salihli de hala bozuk .
  • bitmeyen yol yapımıdır. izmir'den sabah erkenden çıktıktan sonra bu yola gelene kadar biraz uykum geliyor, buraya gelince ne oluyoruz deyip uykum açılıyor, böyle bir amme hizmeti de var tabi. sabah erken saatte geçmek çok kötü değil ama trafik olduğu zamanlarda insanı hayattan soğutur. bir de billboard benzeri bir şeyde söz verdiğimiz gibi yapıyoruz falan yazmışlar, her gördüğümde kufrediyorum.

tez zamanda bitmesi dileğiyle.
  • hala bitmemiş mi aq, sırf buradaki çalışma yüzünden alaşehir'e gitmiyorum artık.

bir ara da alaşehir girişinde çalışma vardı toplam belki bir saat dur kalk yapıyordum köprü trafiği gibi, ne kadar yol çalışması varsa anasını...
  • 2 yıldır süren yol çalışması. sırf o yüzden izmir'e gidesim gelmiyor.
  • yaw yok artık amk. hala mı bitmemiş? lan bu kadar zamanda burdan aya yol yapılır!
  • olmayan yol yapımı çalışmasıdır.

yapılmaya çalışılan şey salihli içinden geçişi kolaylaştıracak üst geçittir ve büyükşehir belediyesi yapımına birkaç ay önce başlamıştır.
  • salihli'nin içi de berbat. iki senedir habire kazılıyor yollar. yok yağmur suyu kanalları, yok doğalgaz.. hayır düzgün de kapatılmıyor, her yer çukur ve toprak. otomobiller haşat oldu, alt takımlar mahvoldu, üstleri her gün toz kaplanıyor. bazen bir yere giderken 3 kere güzergah değiştiriyorsun, kullanıdığın yollar kapatılmış oluyor. tam bir mad max ortamı var şehrin yollarında.
    muhtemelen yerel seçimler için hepsini aynı anda yapmaya başladılar ve sündürüyorlar. seçim yaklaşırken hepsi biter.
  • turgutlu batti ciktisi bitirildi fakat salihli ust gecidi hala devam etmekte. izmir-usak arasi giderken yolun en az 45 dakka uzamasina sebepti turgutlu, simdi en azindan salihlinin icinden gecerek 2 saat 10 dakkada usak a girebiliyorum.
    lakin, salihli icini harabeye ceviren ve yeri geldiginde ogluna meclis uyesi dovduren sevgili baskana selamlarimizi yollamak gerekir. tum agaclari prestij caddesi yapcam diye kesti. yollari da beton kaplayip ustune tas dikerek kisin tum salihliyi gole cevirecek. soylenti su ki, yagmur kanallarinda kot farki kacirilmis, dolayisiyla yagmurlarda tum salihliye allah kolaylik versin.
    insan zafer keskiner i aramiyor degil..