• twitter da gördüğümden beri ben bu adı nereden hatırlıyorum diye düşünüyorum. sabah sözlükte de karşıma çıkınca hatırladım. ben bu herifi son beş yılda üç farklı dolandırıcılık vakası sayesinde tanıdım. amatör dolandırıcı profesyonelliğe adım atmış demek ki. herif istikrarlı şekilde tecrübe edinerek seviye atlamış. vay anasını sayın seyirciler.

edit: vay babayın kemiğü sayın seyirciler. ailecek dolandırıcıymış bunlar. kardeşi can çamurdan, sureyya olcayto adlı hesabı yönetiyormuş. annesi sema çamurdan ise beyaz zambaklar yardımlaşma derneği hesabını yönetiyormuş.

bundan bir kaç yıl önce sözlükten bir kız arkadaşı dolandırmış, bir diğerini ise dolandırmaya teşebbüs etmişti bu eleman. hatta baktım mesajlar duruyormuş. nick ifşa etmeden bir kaç tanesini paylaşayım.

https://eksiup.com/p/uw339484fwro

https://eksiup.com/p/7g339496o7jk

açıkçası bu çapta bir işe girişip bir şeyler becerebileceği hiç aklıma gelmemişti. rusların tabiriyle sıradan bir alfons (kadın dolandırıcısı) zannetmiştim. meğer, insan öldürmeden önce kedi köpek kesen seri katiller gibi kozadan çıkmaya çalışıyormuş. önce kazakistan'da yaşıyordu bu kerkenez. sonra rusya'ya gitti demek ki.

fetöcü tayfa ile birlikte bu işlere girdiği belli oluyor. kaç saat oldu hesabı kesin kaçak göçek yaşayan fetöcülerden birisine ait. bu ruling hesabını da sonradan satın almışlar gibi geliyor bana. çünkü bu elemanda öyle teknik taktik bilgi yok. hesap büyüdükten sonra sattılar sonra bunlar alıp devam ettirdi zannımca. bilgi edindikçe eklerim buraya.
  • kacsaatolduson hesabı da kendisine ait gibi görünüyor
  • avukat orhan erol muezzinoglu’nun iddialarina gore twitterda sureyya olcayto ve atavrattroll hesaplarini yoneten kisi. @orherol twitter hesabindan savciliga sikayette bulunduktan sonra ilgili kanit ve belgeleri paylasacagini soyluyor. iddialara gore salim camurdan ailesiyle koy okullarina yardim adi altinda bir suru kisiyi dolandirmis, o paralarla kardesini miami’de okula gondermis.
  • çok enteresan olaylar dönüyor. sureyya adlı kişi rulling'i referans mı gösteriyoru benim diye de bunca yardımı topladı acaba? ayrıca ruling sureyya'yı ifşalayacağım dedi. hedef şaşırtıp bambaşka bir şey mi çıkacak altından. umarım yapmıştır ve yediği linci haketmiştir. eğer bunları yapmadıysa aklanması, kendini temize çıkarması çok daha zor bu ülkede.

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
  • bence bunlar bu hesaplari satin aldilar ve hem solculari soguslediler hem de muhalif kesimde algi yonetimi yaptilar. ben salim camurdan'in "muhalif" olmasina hic ihtimal vermiyorum. belki bizim bilmedigimiz daha pek cok hesap bir sekilde el degistirdi ve el altindan "kontrollu algi" yapiliyor.

bence twitter'da mavi tiki olmayan anonim hesaplara asla guvenmeyin. hele hele para falan gondermek gibi aptalliklari asla yapmayin.
  • adana ato anadolu lisesi mezunu.
    kardeşimin ortaokul-lise sınıf arkadaşı.
  • twitterda ruling adlı hesabın sahibi olduğu düşünülmektedir.
  • bir (bkz: kovayogurt) olayıdır. işin gerçekliğini araştırmakta her zaman fayda var.
  • sozde rulinq in sureyya olcayto diye koydugu ama kendi olma ihtimali de olabilecek profil:

https://vk.com/…155799233_273556478/photos155799233

cumlenin absurdlugu mu yoksa olayin absurdlugu mu bilemedim.
  • yeni gündem.
hesabın var mı? giriş yap