şükela:  tümü | bugün soru sor
 • italya'da bir ada
 • yanlış hatırlamıyorsam türkiye'de televizyonda teaser kampanyasıyla ürün tanıtımı yapan ilk firmalardandır. televizyonun tek kanal olduğu, karlı ekran seyredeceğimize oturup eşşek gibi reklamları seyrettiğimiz günlerdi. salina diye yırtınılan şeyin hepi topu bir tuz olduğu ortaya çıkınca bu muydu ulan anasını satayım dediğimi hatırlarım.

  hatırlıyorum, tek mecraya odaklanmanın getirdiği avantajla 10 yaşındaki çocukların mahalle maçı arasındaki muhabbetlerine bile konu olmuştu salina'nın ne olduğu. bugün firması ayakta mı onu bile bilmiyorum, ama marka çakı gibi yerleşmiş şerefsizim.

  şarkısı bile vardı:

  süper tuz, rafine tuz, salina salina salina....

  namussuz yapıştı gitmiyor...
 • tek kanalli televizyon yillarinda buyuk bir kampanya yapmisti bu tuz markasi.

  haftalarca salina denen seyin ne oldugunu merak ettik durduk. sonunda aciklandi; tuz!

  yalniz o gun bugundür kafama takilan bi konu var. tamam, anladik tuz isine girmissin, iddialisin. carsaf carsaf gazetelere tam sayfa ilanlar veriyorsun haftalar boyu, tek kanalli televizyona uzun uzun reklamlar veriyorsun, yayinlaniyor.

  anlamadigimi su; o vakitler tv'ye reklam vermek icin ciddi para odemek lazim. az buz bisey degil, trt keyfine gore fiyat biciyor, rekabet yok, bisey yok. millet siraya girmis reklamini yayinlatmaya calisiyor, yayinlatamiyor.

  ulen tuz isinden bu kadar para kazanilir mi? bu nasil bir cesarettir ki daha piyasaya cikmadan sermayeyi reklama yatiriyorsun? kampanyayi goren duyan halk ne oldugunu ogrenince akin akin tuz almaya mi kosacak? tezgahta billur tuz dururken salina'yi mi alacak? hadi ilkin merak etti aldi, daha sonra salina tuz'un muptelasi mi olacak?

  ve ben bugun neden tek satir salina reklami gormuyorum ortalikta?

  bilgilendirme editi:
  -asklepios- piyasayı kapattı idi bunlar ne diyorsun, kaç tuz firması başedemedi. füüüü...
 • kaliplasmis hali, "salina super rafine tuz"dur. boyle kazimislardir beynimize kucuklukte.. bize soran olmamistir.*.
 • uzunca zamandan beri; yankı uyandıran ve kaliteli pazarlama kampanyaları gerçekleştiren tuz markası..

  bir örnek:

  geçen gün; eve, tuz alınacaktı. marketin tuz reyonunun yolunu tuttum. tam ürünlere göz gezdirirken salina tuz paketinin üzerindeki turkcell yazısını gördüm. "ne alaka?" diyerek inceledim. "faturalı, hazırkart ve muhabbet kartlılara 25, 50 ve 100 kontör kazanma şansı..." diyordu paketin ön yüzünde.

  01 mayıs 2009'a kadar geçerli bu kampanyada, poşetin içinden kontör hediye şans kuponu çıkıyor. ayrıca bu kuponun çıkması ile henüz kazanmış olmuyorsun; bir de yırtıp içine bakman gerekiyor. şanslıysan, bir şifre buluyorsun. benim gibi şansızsan yeniden dene gibi bir yazıyla karşılaşıyorsun.

  bir şey kazandırmasa da, sofra tuzu paketinin içinde, tuz tanelerinin arasında, bu heyecanı yaşatması bile yeter bir kampanyadır. salina tuz'un pazarlama bölümü iyi çalışıyor arkadaşlar. *

  (bkz: http://www.salina.com.tr/)
 • (bkz: cs salina)