• tarkan'ın neden tarkan olduğunu anlamanıza vesile olacak şarkılardan biri. göz bebeği.

vokali çok başarılı olan bu şarkının, "sensiz geçen günlere düşman oldum"dan başlayıp "eriyorum yar"a kadar olan kısmında ve final nakaratında tarkan çoştukça çoşar, büyüdükçe büyür. her zaman istenen, beklenen performansı budur. ama kendisi bunun farkında değil...
  • klibi cok falso idi bunun.metin arolatisimli tarkan in ex boy friend i oldugu iddia edilen sahsiyet cekmisti ve sarkinin sozlerinde ki mahallenin muhtarlari havasini silip atmis tarkan i uzayli bir ibis haline getirmisti.guzel bi de kadin oynuyodu klibinde transparan giysili.nedense tarkan in boyle klip cekmesine kimse ilismezde kusu kalkmaz vesaireler hemen yasaklanir.manasiz bence.tarkan i severim ama sultana nin sucu ne? ayrica burak kut captan dusmus, son albumunde bekleneni verememis zaten eski yerli araba ile dolasiyomus.
    (bkz: popvirus)sozlerini de yazayim sarkinin dilim dondugunce.

siradan bir aksam ustu (it vas en ordinari ivning)
    durgun bir pazar gunuydu(rilayibil sandey)
    ben bedbaht dolanirken aylak aylak(ay em lonli end voling eyimlis)
    olan oldu aniden(samtin hepit)
    bir telas sardi mahalleyi(der is arbede in di neyburhuud)
    boylesini gozler hic gormedi(novan hes siin eniting layk dis bifor)
    tutuldum bu afet bir icim su(si is e gles of eviyan votir)
    allahim ruya mi bu(oh god veyk mi)
    sen basa bela dilber(yu are di trabil startir)
    her derde deva esmer(yu ar di remedi)
    salina salina sinsice(yu gat di palseytin ritmikal remedi)
    girdin kanima gizlice(sikritli)
    aaayh belinde ki kemer olayim(o hav ay vis ay vas e miir belt in day hend, rays biituful san end kil di enviyis muun vic is alredi peyl vit celisi)
    sacindaki toka olayim(yor her is strong)
    nefesin olup icine dolayim(smokin pat in di neybirhuud)
    ez gec yurudugun yollar olayim(emtivi graynd)
    bu arada bi satir var hatirlayamadim)
    yaar deli gonlum tarumar(yu ar di fayirstartir)
    uzat elini ask yolunda kavruldum(torn eround en teyk may hend)
    dustum dillere bir umit ver eriyorum yar(dey ar liking mi its okey vit mi)
    tekrar nakarat(ripiit koros)
  • 16 yılda geldiğimiz yerin özeti. şarkı da 10 numaradır bu arada. o aralar bu klipte görülen meme 2 gün konuşulup unutulmuştu, bugün helal anne sütünü tartışıyoruz. çok ilerledik hakkaten.
  • klibi çok ergenin rüyalarını süslemişti. hala gördüğüm anda bir ürperiyorum.
  • bir kişi de hatunun adını yazmamış:

evgenia kalkandzhieva
  • tarkan şarkıları top 5'te sayılabilecek bir şarkı.

çelişki belirten ayrıntı: her derde deva bir esmerden bahsedilen bu şarkının klibinde beyaz tenli, kumral, mavi/yeşil gözlü, dışarlıklı bir hanım kız oynamıştı.

top 5'in kalanı için:
    (bkz: kış güneşi)
    (bkz: taş)
    (bkz: kır zincirlerini)
    (bkz: kuzu kuzu)

bonus track:
    (bkz: pare pare)

edit: bu entari dikildiğinde adımı kalbine yaz albümü çıkmamıştı. tarkan'ın "geri dönüş" albümü olup başlı başına bir top 5 çıkarabilir.
  • sözlerini unutup karıştırdığınızda vahim sonuçlara yol açan şarkı.

+ saçındaki toka olayım, nefesin olup dibine vurayım...
    - ne dedin sen?? çaaat!
  • olurum sana albumu yeni cikmis. o zamanlar hincal, sabah'ta yaziyo. henuz bunayip balatayi yakmamis. ya da yasim kucuk oldugundan ben farkinda degilim. ama yani o yillarda adamin bi agirligi var millet ne dedigine onem veriyo.

her neyse her gun yarim sayfalik kosesi var ic sayflarda, toplu konut arazisi gibi. orda anlatmisti nasi albumu almis yolda giderken soforune demis tak da dinleyelim cd'yi ki o yillarda arabada cd player olmasi direkt zenginlik gostergesi. yanlis hatirlamiosam renault safrane'i vardi soforlu bindigi.

turk popu icin efsane olarak nitelenebilecek albumden hincal'in on plana cikardigi sarki buydu. tek tek her sarkiyla ilgili birer cumle yazmisti da bu sarkiya iki tam sutun methiye dosemisti. ozellikle nakarattaki sozlerin ne kadar icten, samimi ve vurucu olduguna dikkat cekmisti.

hakliymis da adam. cok begendigim bi kiz var mesela uzun zamandir. sahsen beline sarilmayi, sacini oksamayi, nefesini yuzumde hissetmeyi cok isterdim ama bunu bu kadar guzel dile getiremezdim.
  • klibini zihnimde defalarca farklı farklı şekillerde çektiğim şarkılardan sadece biri. sözleriyle de müziğiyle de aşırı derecede sevimli bir şey. çok uyumlu. ayrıca bir minibüs camında görsek "ıyy" diyeceğimiz şu sözleri güzelleştiren bir şarkı.

belindeki kemer olayım
    saçındaki toka olayım
    nefesin olup içine dolayım
    iste kölen olayım

malum, nefesiniz olup içinize dolacak adamlarla karşılaşmıyoruz artık.

edit: al hadi al. http://fizy.com/s/1aiucb
hesabın var mı? giriş yap