şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alt taban, üst konfor, bayıldığım ayakkabı. adamlar yapmış. maceranın kralı. yüksek gibi gelen fiyatı uzun vadede fazlasıyla kendini amortise eder..
 • bu kadar övgüye ve yüksek fiyatına rağmen, sınıfta kalmış ayakkabıdır. ne rahatlık, ne sağlamlık, ne de vaadettiği diğer şeyler... sakın bu kadar para verip, paranızı çöpe atmayın.

  not: yazdıklarım gtx modeli içindir.
 • https://www.spx.com.tr/…or-bot-l36678000-11515.html

  2016 eylül ayında aldım ve bu sene spx'e üründe deformasyon olduğu için incelemeye gönderdim ve klasik olarak üretim aşaması veya malzemeden kaynaklı bir sorun yok dediler. işin özü müşteri hatası demeye getiriyorlar. aldığım ay eylül hadi mayısa kadar giydim. bu sene ise 1 ay bile giymediğim ayakkabının goretex katmanı kenardan açılmaya başladı. dedim bu böyle olmayacak bir deneyim şansımı. ama malum türkiyede müşteri keriz yerine koydukları için şansımı bir de tüketici hakem heyetinde deneyeceğim.
 • bu ayakkabının gtx olan varyantını kullanıyorum ve genel olarak memnunum. rahat bir ayakkabı. şekli güzel. quicklace sistemi sayesinde bağcıklar kolay sıkılıp açılabiliyor. kışın size bir spor ayakkabının konforunu bir botun sağlamlığıyla veriyor.

  ayakkabı genel olarak dar, parmaklarım içinde oynaşsın diyorsanız sıkıntı verebilir.
  ayağı fazlasıyla sarıyor. bu nedenle bağcıkları biraz fazla sıkarsanız üst kısım ayağınızı rahatsız edebiliyor.

  gtx modeli yazın giyilmez. ayakları mahvediyor. zaten satın alırken de görevli arkadaş 25 santigrad derecenin üzerindeki havalarda kullanımının sıkıntılı olacağını söylemişti. aynen dediği gibi çıktı. ama kışın mükemmel.

  sonuç olarak bu ayakkabı bence hibrit bir model. bir koşu ayakkabısı olamayacak kadar ağır (400 gramın üzerinde), tam anlamıyla bir bot olamayacak kadar da desteğe sahip olmadığını düşünüyorum.

  bu ayakkabının en zayıf olduğu konu ise yüksek fiyatı. bence fiyatı çok yüksek. temmuz 2018 itibariyle 500 tl'nin üzerinde bir fiyatı var. yurt dışından filan uygun fiyata bulabiliyorsanız alın giyin. çok kaliteli bir ayakkabı.