şükela:  tümü | bugün
  • bu kadar övgüye ve yüksek fiyatına rağmen, sınıfta kalmış ayakkabıdır. ne rahatlık, ne sağlamlık, ne de vaadettiği diğer şeyler... sakın bu kadar para verip, paranızı çöpe atmayın.

not: yazdıklarım gtx modeli içindir.
  • https://www.spx.com.tr/…or-bot-l36678000-11515.html

2016 eylül ayında aldım ve bu sene spx'e üründe deformasyon olduğu için incelemeye gönderdim ve klasik olarak üretim aşaması veya malzemeden kaynaklı bir sorun yok dediler. işin özü müşteri hatası demeye getiriyorlar. aldığım ay eylül hadi mayısa kadar giydim. bu sene ise 1 ay bile giymediğim ayakkabının goretex katmanı kenardan açılmaya başladı. dedim bu böyle olmayacak bir deneyim şansımı. ama malum türkiyede müşteri keriz yerine koydukları için şansımı bir de tüketici hakem heyetinde deneyeceğim.
  • bu ayakkabının gtx olan varyantını kullanıyorum ve genel olarak memnunum. rahat bir ayakkabı. şekli güzel. quicklace sistemi sayesinde bağcıklar kolay sıkılıp açılabiliyor. kışın size bir spor ayakkabının konforunu bir botun sağlamlığıyla veriyor.

ayakkabı genel olarak dar, parmaklarım içinde oynaşsın diyorsanız sıkıntı verebilir.
    ayağı fazlasıyla sarıyor. bu nedenle bağcıkları biraz fazla sıkarsanız üst kısım ayağınızı rahatsız edebiliyor.

gtx modeli yazın giyilmez. ayakları mahvediyor. zaten satın alırken de görevli arkadaş 25 santigrad derecenin üzerindeki havalarda kullanımının sıkıntılı olacağını söylemişti. aynen dediği gibi çıktı. ama kışın mükemmel.

sonuç olarak bu ayakkabı bence hibrit bir model. bir koşu ayakkabısı olamayacak kadar ağır (400 gramın üzerinde), tam anlamıyla bir bot olamayacak kadar da desteğe sahip olmadığını düşünüyorum.

bu ayakkabının en zayıf olduğu konu ise yüksek fiyatı. bence fiyatı çok yüksek. temmuz 2018 itibariyle 500 tl'nin üzerinde bir fiyatı var. yurt dışından filan uygun fiyata bulabiliyorsanız alın giyin. çok kaliteli bir ayakkabı.
  • yaklaşık üç yıldır goratex içermeyen yazlık modeline sahibim. koşu ayakkabısı diye geçiyor, çok iyi hava alıyor, koku yapmıyor. aşırı rahat, ilk günlerde alışması zor olmuştu fakat bir yerden sonra ayağınızın şeklini alan ve onu bir ayakkabı gibi değil de neredeyse uvzunuz gibi hissettiğiniz bir yapısı var.

üç senedir şeklinde şemalinde hiçbir bozulma olmadı aşırı dayanıklı, ki kendisiyle denize girip, ormanlarda kayalıklarda dolaşmışlığım da var bana mısın demedi.

şuanki fiyatını bilmiyorum ben aldığımda 400tl gibi bir fiyatı vardı, fakat hayatımda parasına bu kadar değen başka bir ürün hiç satın almadım.
  • spx'ten gtx olmayan modelini 539 tl karşılığında aldığım ayakkabı. gtx olanları 1000 tl civarına dayanmış durumda. ilk izlenim olarak görüntüsü ve ayakta duruşu çok iyi. yalnız ayağımın üst kısmı yüksek ve taraklı bir ayağa sahibim. bunu göz önüne alarak normalde kullanımdığımdan 1.5 numara büyük aldım bu sebeple yarım numara kadar ayakkabı içinde boşluk var. yine de ayakkabıyı giydiğimde bu quicklace denilen bağcık otomatik olarak sonuna dayanıyor, aşağıya çekemiyorum. görüntüyü de hafif bozuyor ama rahatsızlık vermediği için pek sorun etmedim. skechers falan da kullanıyorum ondaki memory foam kadar olmasa da ayak içerisinde rahat ediyor şimdilik. uzun kullanımda bir sıkıntı yaşarsam editleyeceğim. alacak olanlar bu durumları aklında bulundursa iyi olur.
  • goretexli olanı 1000 küsür lira olmuş.. tam bir rezalet. zemin azıcık ıslansa bile felaket kayıyor. kalıbı dar olduğu için bağcığını az sıkmanız gerekiyor. az sıkınca da yürürken topuğunuz instabil bi hale geliyor..
    quicklace bağcığı dışında iyi bir yanı yok. uzak durmanız tavsiye edilir.
  • şikayetvar daki şikayetler ve sözlükteki çelişlkili kulanıcı yorumlarından sonra almaktan vazgeçmek üzere olduğum gtx outdoor ayakkabı.

diğer markaların ya tasarımlarını sevemedim yada aşırı pahalı olduğu için kararsız kaldım.
  • bugun itibairi ile 892 tl ye sahip oldum. ilerleyen zamanlar'da güncelleyeceğim görüşlerimi.
  • bir meslek grubunun istihkakı haline gelmiş outdoor ayakkabıdır. goretex olanını yaz hariç tepe tepe günlük kullanırsınız. terletme yok, yağmur-su geçirmiyor, gayet kullanışlı bir ayakkabı. dayanıklı da.
    bunu giymeye başladıktan sonra standart spor ayakkabılar parmak arası terlik kadar rahatsız edici gelmeye başlıyor.

sıkıntısı şu : fiyatı yok artık dedirtecek kadar yükseldi. 1 çifti en son 1100 civarıydı.

bir de sonu ugg botlar gibi olacak diye korkuyorum zira kızılay dağıtmış gibi herkesin ayağında.
  • en son black friday kampanyası ile kasaba mağazasından 500? ye gtx modelini aldım. 3 ay olacak gayet memnunum. ilk günler yılların konforlu merrel kullanıcısı olarak sert ve rahatsız hissettirse de şimdi bir uzuv gibi benimle bütünleşti ve artık hiçbir şekilde rahatsızlık duymuyorum. türkiye distiribütöründen isteğim tan rengi xa forces da getirmeleri.