• kanepenin birinde annem diğerinde ben, yıllardır böyle. rahatsız mıyım bu durumdan? tabiki değilim, aksine müthiş keyif alıyor, mutlu oluyorum bundan. annenin uyurken nefes alıp vermesini dinlemek cennet gibi bir şey benim için.
  • odanda kendi yatağında yatmaktan daha zevkli olan eylem.

(bkz: rezil uyku)
  • başka şehirde okurken ailenin yeni eve taşınması ve siz geri gelmeyecekmişsiniz gibi size oda ayrılmaması sonucu tatillerde yaşam tarzı haline gelen durum.

sabah herkes odasından kalkar salonda toplaşır. siz uyurken bir güzel televizyon açılır, kahvaltılar yapılır. salonda uyumak zorluklarını da beraberinde getirir.

koltuk rahat en azından.
  • sıklıkla yaptığım eylem. nedense kendimi daha bir rahat hissediyorum. bir de benim açık mutfak salonda uyuyunca otomatik olarak mutfakta da uyumuş oluyorum. abur cubura çok yakın olmak ekstra iyi hissettiriyor.
  • tv karşısında uyuyorsanız, evde yapılabilecek en güzel aktivitedir.
  • yıllardır hiç yapmadığım ve bana küçüklüğümde sobanın cayır cayır yandığı salonda babamın dizine uzanıp uyuyakaldığım zamanları özleten. televizyonda sesi kısık siyaset programı ve dışarıdaki rüzgâr sesinin birleşmesiyle mayıştıkça mayışırdım. güzel günlerdi, keşke güzel günleri kaydedip tekrar yaşayabilseydik.
  • son zamanlarda çok yaşıyorum ve en saçması dündü. bişeyler izlerken uyuyakalmışım, 2 gibi uyandım bilgisayarı falan kapattım yatağa geçerim diye düşündüm ama bi uyandım sabah 5.. sonra zor olsa da yatağa geçtim ve 6 gibi uyandım. geri uyudum.. şimdi açtım gözümü.. ve bir gr kaliteli uyku uyumuş gibi hissetmiyorum..

her yanım tutulmuş bunu kendime niye yapıyorum ya keşke salonda uyuyakaldığında evde bi alarm ötse; kalk yatağına geç diye. mükemmel olurdu. bu da yalnız yaşamanın dezavantajlarından işte.
  • nedense tercihim. nedenini asla bilemiyorum, uyku problemi çekiyorsam alıyorum yastığı salona gidiyorum. önceki hayatımda sorunlu evlilik sebepli karısı tarafından itelenip salonda yatan bir adam mıydım neydim artık neyse, salonda uyumak ekstra huzurlu ve bildik geliyor. uyku için özel ayrılmış bir alan olan yatak odasında bir süre aval aval tavana bakıyor, sonunda salona geçip rahat rahat uyuyorum. uzun süredir böyle. misafir olduğum yerlerde de, kendi evimde de böyle. yatak odasını sevmiyorum. sevdiğim bir hale getirmeye de çalıştım ama yok, koltukta kıvrılmanın tadı bambaşka.
  • herkesin basina gelmistir elbet. daha da kotusu koca evde parke uzerine bagdac kurup sarhos ve tek basina el kadar alet araciligiyla hic yuzunu gormedigin, tanimadigin biriyle dertlesip sizmak. boyle anlarda insan yatagina gitmek istemiyor, kendisine en yakin yerde, salonda kanepede uyumak istiyor. ınsanin kendine uyguladigi ve vazgecemedigi bir cesit cezalandirma yontemi olsa gerek.
  • 2 gecedir yaptığım eylemdir. yatağımda yattığımda sürekli bir şeyler düşünmekten uyuyamıyorum. salonda tv izleyerek bir şekilde uykuya dalıyorum hiç değilse. tvyi de kapanması için kuruyorum. ne çarşaf ne yorgan çekiyorum battaniyeyi öylece uyumaya çalışıyorum.
hesabın var mı? giriş yap