şükela:  tümü | bugün
  • site yönetimiyle sorunları olduğunu duyduğum nevrotik adam. siteye at sokmaya çalışmış bir keresinde. her neyse. bugün akşam saatleri. yemekten sonra balkonda sigara içerken açık perdeden salonun ortasında attığı acayip voltaya gözüm takıldı. tek taraflı volta. yani gidip gelmiyor. aslında gidiyor ama gelirken tekrar gitmek için geliyor sanki. hani voltalarda gitmek ve gelmek tamamen birbirine eşittir ya, bunda gitmek volta gibi, gelmek '' olmadı baştan. ''

saymadım ama yaklaşık on kez denedi bunu. her defasında bir santim daha sağa kayıyordu ve her başa döndüğünde saatine bakıyordu. bir sürü tahminde bulundum. dairenin bahsedildiği gibi 140 metrekare olup olmadığına bakıyor'dan başlayıp '' yakın zamanda hapse düşecek volta antrenmanı yapıyor''a kadar olabilecek her şeyi düşündüm. ve sonunda bummmm. adam aniden yok oldu. kayboldu. böyle ışık filan çıkmadı. ya da adam azalarak kaybolmadı. voltanın ortasında puffff. bütün dikkatimle oraya bakarken ve gözlerimi dahi kırpmazken adam gitti. son voltasını attı.

yaklaşık iki saat daha izledim evin içini. geri gelmedi. hiçbir hareket olmadı. tam ümidi kesmiş '' herhalde göz yanılsaması gibi bir şey yaşadım. adamın hakkında anlatılan tuhaf hikayelerden etkilenip. yok at sokmaya çalışmış da şuymuş da '' derken salonun içinde onu gördüm. atı. evet salona bir at geldi. tarrrım çıldırıyorum galiba. bakayım. valla at. toynakları, evet toynakları var. adamın kaybolduğu yerde duruyor.

güvenliği aradım. b blok daire 4'te, salonun ortasında at var dedim. hahahhhhassiktir dedi. düzgün konuş göt, bir ev kirası aidat veriyoruz sana. koş yakala o atı dedim. tamam deyip nazlanarak çıktı kulübeden. kemerini göbeğinin üstüne çekerek yürürken o, ben tekrar salona baktım. at hala orada duruyordu. daha fazla dayanamayıp bu mistik olaya yerinde şahit olmak için fırladım evden. yan bloğa gidip daire kapısına geldiğimde güvenlikle karşılaştım. at mat yok dedi sırıtarak. peki adam, adam orada mı dedim, o da yok dedi. adamın bu akşam siteye girdiğini görmüş.

birlikte girip evi etraflıca aradık taradık ama bir at nalından başka hiçbir şey bulamadık. güvenlik olup bitenden beni sorumlu tutacağını söyleyip gitti. bende eve geri döndüm. şuan balkonda ikinci sigarayı yaktım. adamın dönmesini bekliyorum.

ne derler bilirsiniz;
    adamın bir atı olsa binse de gelse.