şükela:  tümü | bugün
  • adam soğuk kanlılıkla çözmüş olayı. silahtan söz etmek anlamsız olur, antrenörün kullanacağını düşünmüyorum. hızlı bir risk analiziyle adamın silahla dükkana geri dönebileceğini düşünüp belli ki savunma amaçlı gitti aldı.
  • öncelikle ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.

istanbul'da karısına saldırmak üzere sokakta karısını kovalayan bir adam karısının bir spor salonuna sığınması üzerine orayı basmak istedi. kadını darp etmeye kalkan adamı milli antrenör olduğu öğrenilen salon sahibi tarafından etkisiz hale getirildi. sonra kadından bir çanta alıp uzaklaşan adam, olaya dahil edilen m-16 ve polisin gelmesiyle olay sonuçlandı.

ara edit: antrönörümüzün adı soyadı: (bkz: cemal daştan)

kısacası bugün bir kadının hayatı kurtuldu.

olayın tamamı ve antrenörün röportajı.

https://www.youtube.com/watch?v=jpzp-fkft8a

yeni şafak twiti. twit olduğu için hitini artırmıyorsunuz. ama yine de tıklamak isteyenler yukardaki youtube yazısını tıklasınlar.

https://twitter.com/…fak/status/1281143715030085632

edit: arkadaşlar tabi başlığı açarken konuya çok hakim değildik. sonrasında şekillendi. karı koca değillermiş. kadın rus kökenli bu dallamanın sevgilisi muhtemelen. çantada ne vardı gizemini koruyor.

son olarak da tüfek m-16 değilmiş. m-16 replikalı av tüfeğiymiş. adam da gelip bu dükkanı tarar marar diye endişe edip arabasından getiriyor. yapacak bir şey yok. adamı silah konusunda eleştirmeye gerek yok. burası kanada falan değil.

nick mi o nedir lo yeni mi nickli yazardan da mesaj geldi. olay yeriyle ilgili bilgi de var.

(#109998840) merhaba
    olay benim evimin arkasında gerçekleşti.
    eğer merak eden varsa diye şu linki ekler misin ?

https://www.google.com/…aztgoobw!2e0!7i16384!8i8192
  • çok güzel bir haber kadın için sevindim ancak... m-16'nın bu hikayedeki işi ne?

düzeltme: @boks eldiveni nicki arkadaş uyardı o m-16 değilmiş şarjörlü yivsiz av tüfeğiymiş.
  • adamın derdi kadın değil çanta sanırım.
  • silahı yan komşudan herhangi bir tehlikeye karşı tedbir için almış gibi. onun dışında gerçekten soğukkanlılıkla çözmüş olayı, tebrik ederim.

edit: bir yazar arkadaşımızın uyarısıyla silahı yan komşudan değil arabadan getirmiş.
  • (bkz: erkek şiddetinden kaçarken dövüş salonuna sığınmak)

hadi aramaya inanmıyonuz da sözlük gündemini de mi takip etmiyorsunuz lan?
  • olay biraz daha büyüse sol cebinden tank çıkaracak olan antrenördür.
  • - selamün aleyküm hüseyin abi, otomatik tüfek bulunur muydu sizde, bi lazım oldu da?
    - aleyküm selam var ahmetcim, var var, oğlum koş, ahmet abine m16'yı getir.
    - sağolasın hüseyin abi.
    - bi otur çay iç ahmet'im.
    - yok hüseyin abi, bi mevzu var, hemen getiricem. hadi selametle.
  • heh polislerde gelmiş tamam kurtuldu o kadın, bi güzel ifadesini alıp hadi evine diyeceklerdir.
  • m-16 konusunda kesinlikle eleştirilmemesi gereken bir antrenördür. belki adam psikopat, gelip dükkanı tarayacak, adam da kendisini olası bir tehlikeye karşı savunmak için böyle bir yol seçmiş olabilir.