şükela:  tümü | bugün
  • istanbul küçükyalı-altıntepe'de yeni bir şube açmış olan burgerci.
    cidden beklentinin üstünde bir kalitesi var. konsepti ve burgerlerinin tadı oldukça başarılı. fiyat olarak da mc donalds/burger king seviyesine yakın olması diğer gurme burgercilerden ayrılmakta.
  • burger king'le hemen hemen aynı menüleri, aynı lezzette ve daha ucuza satan fast food zinciri.
    üsküdar şubesi için konuşuyorum.

bi de reklama koydukları kovboy kesinlikle recep tayyip erdoğan'a benziyor.
  • turgut aydın'ın yeni fast food restoran zinciri.
  • kadıköydeki için konuşuyorum, kırmizi et diye kandirmaya calistiklari kofte etini ucuza getirmek icin ne yapmislarsa yiyeceginiz sey kirmizi etden uzak hatta etden uzak birsey olur. ice tea ayni sekilde cogaltilmak amaciyla olsa gerek sulandirilmis ve lipton yazdigi halde tabii oyle degil.

kisa tanim: gitmeyin

reisçi misiniz? o halde gidin çünkü burasi reis burger diye size yonelik birsey cikariyor belki seversiniz.
  • butik bir yer sanıp hamburger yedim burada. bari burger king ayarında olsaydı, daha da kötüydü maalesef.
  • istanbul/kadıköy'ün söğütlüçeşme caddesi üzerinde bulunan, yani boğa'nın aşağısında olan restoranı hakkında bir şeyler yazacağım zincirdir.

mc ve burger king'den sonra, yol üzerinde görünce, kaliteli bir tarzı olduğunu düşünüp içeri giriyorsunuz, ben şahsen fiyat/performans oranı uygun diye giriyordum. 9, 10 liraya menüler var. reis burger'in de neye atfolduğu malum.

geçenlerde iş için girdim. bir adam, diğer zincirlerden de duymuş olabileceğiniz üzere "ben burada şu kademede başladım, şu an bu pozisyondayım" diyerek hikaye salladı. kaç senedir çalışıyorsunuz dedim, ya 3 ya 5 dedi, hatırlamıyorum. şartlarını önce çalışanına sormuştum; çalışma saatleri ve vardiyaları sabah 8 akşam 4, öğlen 12 akşam 8 ayarında olduğu için içime sinmişti. zira kadıköy'de 12 saatten aşağı çalışabileceğiniz bir yer asla bulamıyorsunuz.

geri kalanı nasıl mı? "sigorta istemiyorum, sadece hemen çalışmaya başlayıp maaşımı almak istiyorum" diyorsunuz. size "sigorta zaten yapmıyoruz" deniyor. "evim hemen şurada, yürüme mesafesindeyim" diyorsunuz, "uzakta olsa bile yol vermiyoruz" diyorlar. "yemek" soruyorsunuz, "buradan yiyeceksiniz" diyorlar.

başka bir iş bulunca, kendileri sonrasında beni aradığında "hayır" cevabını verdim. işlerde aksaklıklar meydana gelince de yeniden buraya geldim ve hem ik hem ilk defa görmüş olduğum müdür tam bir rezaletti. nezaketen ve merak ederek "daha önce olumsuz dönüş yapmıştınız, şimdi neden tekrar burdasınız?" diye sormak yerine, kendini bile tanıtmaktan aciz, afedersiniz oranın çöpçüsü temizlikçisi bile diyemeyeceğiniz bir ayarda tam bir hanzo olan bir adam kro bir şekilde bir şeyler soruyordu ayakta. en sonunda kafamı yana çevirip "siz kimsiniz?" deme ihtiyacında bulundum. sanki konuyla alakasız biri bık bık bir şeyler konuşuyor gibiydi ve bana demesin mi: "ben buranın müdürüyüm." işte tam bu sırada siz, dekorasyonuna, bilmem nesine aldırmadan buranın tam olarak dandik bir aile işletmesi olduğunu söyleyebilirsiniz. hani rıhtımdaki büfeciler veya mühürdar taraflarındaki kahveciler gibi...

8 saat çalışmada maksimum yarım saat yemek yeme hakkınız var, o da hamburger, patates, bilmem ne... adam diyor ki: "biz burada eleman yetiştiriyoruz, 1 2 hafta 3 5 hafta veya 1 2 ay kalıp gitmesini istemiyoruz." ben de dedim ki: "buna yönelik bir politika uygulamıyorsunuz."

açıkçası tüm edebimle, bana her ne şekilde davranmışlarsa ağızlarına soktum ve "bizde böyle"den başka bir şey diyemediler. o ik da asla emekten yetişme değil. müdürün cahil bir kronun olduğu yerde böyle birini küçüklükten yetiştirip müdür yardımcısı pozisyonuna getirmezler. hamburgeri için yine 40 yılda 1 mecbur olursam giderim ama siz siz olun "biz çok büyüyeceğiz, bu sene içerisinde şu kadar şube açacağız, bak ben 3 5 senede ne konuma geldim" diyen insanlara kesinlikle inanmayın.

bu nasıl bir salaklık ve asalaklıktır ki, bir insana 1600'ün dışında sigorta "zaten" yapılmasın, başka ilçede ya da vesaitlik bir yerde oturuyor olsanız dahi yol bile verilmesin, onu da geçtim 100 lira para olur bilmem kaç liralık ticket olur edindirilmesin. gerçekten, senelerini her gün hamburger yiyerek geçirecek insandan nasıl bir vizyon beklenebilir ve hayır gelebilir?

ha ben ikinci kez gittim ve başka yer bulmadığım takdirde eğer mümkün olsaydı orada çalışacaktım. restoran güzel, çalışanlar güzel, 8 saatlik çalışma sistemi okey. ama benimki maksimum 1 ay olurdu. 3 aydan fazla kalan insanın cidden bir zoru var demektir. saydığım şeylerle daha uzun da kalınabilir ve üstteki pespaye insanlar sayesinde büyümeleri zor olan yerdir.
  • adını acilen (bkz: baloon burger) olarak değiştirmesi gereken burgerimsi markası.

kağıthane axis avmiçerisinde bulunan şubesinden oğluma çocuk menüsü alma gafletinde bulundum (deneme amaçlı) her zaman yen'i açılan firmalara bir kez olsun deneme fırsatı sunarım ve bu fırsatı anında geri teptiler.

restoran müdürü içeride hem hamburger hazırlıyor hem patates kızartıyor vs vs kasadaki kız ise tek başına sırada bekleyen 10 kişinin siparişini almakta zorlanıyor.

vasatlıklar vasatlıklar vasatlıklar şubeler zincirinin son halkasını oluşturmuşlar.

kurumsal imajın al benisi yüksek fakat müşteriye verilen hizmet alırsanız ekime almazsanız sikime mantalitesinde.
  • gurme burger şekli yapıp çakma burger king tadında hamburger satan lokanta.

az önce içtiğim sprite'ın şekeri yoktu, çakma maden suyu içtim resmen.

tek artısı ucuz olması. burger king' ın yerine ekonomik bir obezite tercihi olabilir.
  • buradan tavuklu burger yeme gafletinde bulundum. allahım o ne kadar büyük bir burger! ye ye bitmiyor. burgerking'in tendercrisp'i halt etmiş yanında. jfk'de hayvanlar gibi açken wendys'ten yediğim tavuk burgerın tadını aldım.
    güle güle tatsız, dandik burgerli mcdonalds
    güle güle kötü patatesli burger king

not: maltepe grandhaus şubesi
  • diğer fast food şirketlerinde ki gibi küçük burger beklediğimden yanına chicken balls denen tavuk toplarından sipariş verdim bugün. vermeme gerek yokmuş. burger'ın kendisi gayet doyurucu ve büyük. toplam ücret 20 bile değildi. bk yada mcdonald's 'da rahatça 20+ ücretinde olur onların büyük porsiyonu. umarım bozmazlar ilerde.