şükela:  tümü | bugün
  • ilerlemeli (2d) dark souls.

ilk etapta ps4 olmak üzere tüm platformlara 2016'da çıkacak.

aha bu da videosu: https://www.youtube.com/watch?v=u_054dujzce
  • acayip beğendiğim muhteşem bir oyun olmuş. atmosfer, zorluk, silah seçenekleri, upgradeler, bosslar müthiş. bu kadar az bilinmesi üzücü.
  • dark souls mekanikleri ve temasının 2d'ye başarılı bir şekilde uyarlanmasıyla oluşan güzel oyundur.

müzikler, efektler, harita mekanikleri, yaratıklar, bosslar, silahlar, büyüler ve hatta covenantlar çok güzel işlenmiş. co-op oynaması da çok zevkli diye gördüm videolardan.

derhal staff + black widow'lu hybrid mage builde koşmam gerektiğini anladım.

ne yazık ki çevremde değil bu oyunu alan, adını sanını duyan neredeyse yok.
  • oyun derinliği ve karmaşası fazlasıyla yeterli. souls oyunu yokluğu olan bir dönemde çok iyi geldi. sadece hoşuma gitmeyen iki noktası var.

oyunda kısayol açtıkça be bölüm atladıktan sonra geçmiş bölümün haritasını göstermesi gerekiyor. dark souls'ta da harita yok ama orda bıraz ilerledikten sonra arkana bakıp manzaranın keyfini çıkarabiliyorsun. ve oyun 3d olduğu için satıcıların yerini vs. daha rahat hafızaya alabiliyorsun. şu haliyle aynı bölüm içinde neredeyse heryer birbirine benzediği için 6 harita önceki yere gittiginde satıcıları bulmak zor oluyor. açtığın kısayolları görünce hatırlıyorsun. 2d oyunda bu hissiyatı verebilecek tek şey en azından geçmişe dönük haritalar.

diğer nokta da silah çeşitliliği özellik olarak yeterli ama hareket seti olarak yetersiz. ben dagger kullandım oyun boyu. beş sınıf var, bu gayet güzel ama sadece özellikleri değişiyor. yeni silah hıssıyatı yok.

bu iki konu dışında, rahatlıkla ("ng+" dahil) 60 saati aşan güzel bir deneyim sizi bekliyor.