şükela:  tümü | bugün
  • türk destanlarında geçen bir yağız yiğit.

"iç oğuz yiğidi, kara dağ'ın kurdu, kara kaya kaplanı.
    kara şahin yavrusu, kara donlu atın oynadan.
    salur kazan'ım, kaytaban'ın buğrası."
  • dede korkut hikayelerinde en çok sözü edilen oğuz beyi.
  • oguz beylerinin arasinda en cok saygi goreni, en kurmay olani. basından bir cok macera gecmistir. hikayelerde oglu (bkz: uruz) ve kardesi de yer alir.
  • bir zamanlar online oyunlardaki takma adım. ulu oğuz beyi.
  • sözlüğün en kıymetli yazarlarından.

aynı geleneğin içinden gelmekten, aynı kişilerin rahle-i tedrisinden geçmekten memnun olduğum yazardır.

yazdığı şeyleri okuyorum (beşiktaş dışındakiler*), değindiği konulara bakıyorum da o olmasa, o yazmasa ben yazardım herhâlde onları. elbette onun yazdıkları kadar akıcı ve ahenkli olmazdı yazdıklarım. ama belki, o da belki, birkaç nüans dışında hemen hemen aynı şeyleri yazardım. böyle düşündüğüm ne çok yazar var, bu yüzden bu yazdıklarım sadece salur kazan için geçerli değil. bengi tonyukuk, sarissa, arpad, basmaci, flavius aetius, klavyesi calinan sanal kahraman... hepsi bu cümleden.

tek olmadığını görmek, azlıkta da olsa birileriyle ortak bir payda buluşmak güzel. dediği gibi, "şahsi bir hisle iptidaî bir türkçü olmaya çalışmak" hoş ama benzer kalemlerin varlığının verdiği güven çok az şeye değişilir.
  • mukemmel bir misafirperver.

benim gibi hediye diye kitap, dergi goturen ve menbainda bulunmam hasebiyle bir pismaniye almayi bile akil edemeyen odunu kilo kilo organik zerzevat ve muhtelif hediyelerle evine yollayan turkcu.

devamini diledigim mutlu bir ocagin reisi. aile babasi yani.

gokturklerin de babasidir.
  • yeni bir organik şarap markası.gayet lezzetli bir içimi var.
  • o da uçmuş.

ula gardaş bu adamlar size neetti. geniş adam önüne geleni atıyor. babasının malı zaar.

arpad içün yazmıştım, buraya da yazayım: bütün türkçüleri uçurur beni uçurmazsanız hatrım kalır.

kanzukcum oraya bi rednameci yazmanızı rica ediyorum.
  • kimse yazmamis ama burak aksak'in yeni projesi gibi duruyor. bir kac gundur twitter'den set fotograflari atiyor.
  • kara göne kardeşidir.