şükela:  tümü | bugün
  • burak aksakın son filminin adı. dede korkut hikayelerinden hareketle günümüz eleştirisi nasıl yapılabilir, bakalım göreceğiz.
    fragmanı taze çıktı. 9 haziranda sinemalardaymış.
    heyecanla bekliyoruz efendim.
  • fragmanı tırt ama burak aksak yapınca beklenti artıyor.

bakalım, ne mal olduğunu yakında göreceğiz.
  • ülkedeki mizahın geldiği noktayı iyi özetlemiş.

iş tabi burak aksak'tan çıkınca sözlükte bol miktarda alkış, ıslık falan alacaktır. kimbilir bizim değil de sözlük fularlılarının anlayacağı ne göndermeler, ne şakalar olacaktır da işte, cehalet başa bela, anlamıcaz, bir yanımız hep eksik kalacak : ((((((

tayfun güneyer filmlerine benziyor. hadi hayırlısı.
  • cem yılmaz'ın gora, arog ve yahşi batı ile açtığı yoldan gitmeye çalışan bir komedi filmi daha.

fragmandan ilk izlenim:

(bkz: emeksiz ve gereksiz)
  • güldürmeyi amaçlayan sinema filmi.

(bkz: gülmedim)
  • (bkz: erdal tosun)
  • ben mizahı fragmanda başarısız bulmadım. yani tarih filmi diyince bir tür gani müjde tarzı beklemedim değil. zira o tarz mizah pek hitap etmiyor bana.

ama bunda kahkahalarla gülmesem de, bir gülümsetme bir hikaye var. tabi şimdiden iyi mi kötü mü bilemem ama ben gideceğim şahsen.
  • "moğollar'ı ben de beklemiyordum."

dün gece beni cahit berkay ve taner öngür üstadların olduğu sahneyle şenlendirmiştir, sırf onlar için bile gideceğim sanırım.
  • burak aksak'ın vizyona girecek 3. filmi. dede korkut hikayeleri'nin tv8 için televizyon filmi olarak çekileceği yazılıyordu. eğer bu amaçla çekilip sinemada gösterilmeye karar verildiyse muhtemelen gişede çakılacak filmdir. ki 2 ay sonra başka bir hikaye vizyona girecek.

fragman ilk 2 filminin fragmanlarına göre oldukça vasat. bana masal anlatma fragmanıyla yarmıştı. kara bela da güldürmüştü. oyuncu kadrosu ise burak aksak seyircisini yeteri kadar tatmin etmeyebilir. aslında burada kastım mahir ipek. kendisi iyi bir oyuncudur ama yüzü eskimiş bir isim. en azından burak aksak seyircisinin çok tutmayacağı bir isim.

yorumlar iyi olursa gideceğim. bana masal anlatma'ya koşarak gitmiştim.

bana masal anlatma ocak-2015, kara bela eylül-2015 tarihlerinde vizyona girdi. bana masal anlatma toplam 1.6 milyon seyirci tarafından izlendi. kara bela 900 bin kişi tarafından izlendi. bana masal anlatma imdb puanı:7.8, kara bela imdb puanı: 7.2

oyuncular:
    bana masal anlatma: fatih artman, hande doğandemir, devrim yakut, cengiz bozkurt, erdal tosun, sadi celil cengiz
    kara bela: cengiz bozkurt, seda bakan, erkan kolçak köstendil, cihan ercan
    salur kazan zoraki kahraman: mahir ipek, erdal tosun, devrim yakut, onur atilla, salih kalyon