• sen tut, 1500'den fazla resim ve onlarca heykel sığdırmış, onların da yanı sıra çeşitli taş baskı eserler, kitap illüstrasyonları, tiyatro dekorları ve kostümleri üretmiştir biri ol, bir gün bir ekşi yazar gelip ''salvador dali tablolarının saçma sapan olması'' başlığı ile başlık açsın.

saçma sapan değildir, sen anlamadığın için sana saçma sapan gelmiştir o kadar.

(bkz: sürrealist)
  • cetvelle dahi düz çizgi çizemezken sürrealizm'in babasını eleştirmeyi yüreğim yemez.
  • fizik kurallarına ters mi... yalnız bu “sanat” sayın yazar, fizik kurallarına göre bir şeyler üretmek değil. insanın üretkenliğini kullanabildiği ve hatta isterse dünyanın en anlamsız şeylerini yapabileceği bir dal. her şeyi somutlaştırmışsın gerçekten anlam veremedim bu düşüncelerine
  • ben de anlamam fakat emin olduğum bir şey var o da kendi kafasını çizdiği. bu nedenle anlayamam o da beni anlayamaz. bu da çok normal. dali sadece kendi yorumlayabileceği tablolarını yapmıştır yani o an kendi hissettiğini resmetmiştir. fakat bu bakanın ne görüp ne anlayacağına engel değil. sunmuştur isteyen istediği gibi ruhunu kondurabilir işte o zaman anlam kazanır
  • doğru tespittir.

ama çok güzeller.
  • ingilizcem yetmiyicek ama dostun senin gibi bir adama türkçesini anlatmak eminim daha zor olucaktır ama .. what do you do first , you will be first..
  • ölüsü coco chanelı sikti
  • muhtemelen aydın esen için "ya ne sikim çaldığı belli diil kulak cezası, insanlar nasıl piyano tanrısı diyolar buna hayret" diyecektir bu arkadaş
  • picasso'nunkilerden daha az korkunçlu tablolardır.

-açmayın, korkunçlu kadın-
hesabın var mı? giriş yap