şükela:  tümü | bugün
 • 2017 eurovision şarkı yarışması'nda portekiz'i temsil edecek olan solist.

  (bkz: amar pelos dois)
 • 2017 eurovision şarkı yarışması'nda 1. olmasını gönülden istediğim solist.
  kalbime dokunan tek şarkı kendisine aitti. ve bir de öğrendim ki:
  vücudunda hastalığı sebebiyle bir alet takılıymış. bu yüzden bol bir gömlek ve büyük bir ceket var üzerinde.
  artık hem şarkısı hem de hikayesi kalbime fena halde dokunuyor. portekiz ilk 10'u bırakın, finale bile zor çıkan bir ülke. ve eğer finale çıkamazsa hüngür hüngür ağlayacağım sanırım.
 • 2017 eurovision şarkı yarışmasında birinci olmasa bile ilk 5'i kesinlikle hakeden solist. ayrıca nakil bekleyen bir kalp hastası. haliyle yorulmaması gerek. bu yüzden provaları kardeşi yapmak zorunda kalıyor.
  "şuan kalp nakli için hâlâ bekliyorum. doktorlarım kendimi yormamam gerektiğini söyledi. bu nedenle yarı finalden bir gün önce kiev’e gidebileceğim ve sadece kostümlü provada sahnede olacağım. diğer provaları kız kardeşim luisa yapacak." demiş.

  ilginçtir (belki de değildir) eurovision'u hiç izlememiş. onunla ilgili olarak da "daha önce de söylemiştim, ben partileri pek sevmem. eurovision’u da takip etmiyordum, çünkü ailem de izlemiyordu. eurovision şarkıları hiç bana göre değil. ben olsam öyle şarkılar bestelemem. amor pelos dois eurovision için çok farklı. sadece duygusu olan insanların hissedebileceği bir şarkı. " yorumunda bulunmuş.

  keşke öyle demeyeydin salvador kardeş.

  e: imla.
 • yakın zamanda sağlık sorunlarını atlatmasını dilediğim portekiz'in eurovision'daki temsilcisi şarkıcı.

  edit: kazanamasaydı da gönlümüzü kazanmıştı. kazandı şimdi daha güzel oldu.

  (bkz: çok da iyi oldu çok da güzel oldu)
 • kesinlikle eurovision şarkı yarışmasına uygun bir şarkıcı değil. hitap ettiği kitle bile farklı ama jüri azcık güzel müzikten kaliteli müzikten anlıyorsa bu adamı birinci yapar. ha birinci olmazsa da çok üzülmesin. ki zaten kendisi de ortamı biliyor.
 • 13 mayıs 2017 gecesi kiev'de eurovision 1. si olacak fevkalade singer
 • benim bu yılki eurovision 1.'im. ama onun dışında keşfetmekten büyük mutluluk ve onur duyduğum bir ses. sadeliği ve sesi ile gönüllerde taht kurdu. umarım bundan sonra da üretmeye ve hep söylemeye devam etsin...

  ayrıca ultra sempatik durmuyor mu sahnede?
 • kalp hastası olmasaydı, sadece belirli bir kesimin kalbine dokunacak şarkıcı olacakken, tüm avrupa'ya dokunmuş şarkıcıdır. umarım uygun kalbi bulur ve iyileşir.

  diğer yandan ise eurovision'un ne kadar anlamsız bir oylama içerdiğinin kanıtıdır.
 • eurovision 2017 birincisi.
 • evlenmesin çünkü ciddi ciddi ben kendisiyle evlenmeyi düşünüyorum hatta iki hafta önce dm'den yürüdüm ama geri dönmedi :(

  hem jazz sever, yakışıklı, sempatik ve ablası da mükemmel abla.