şükela:  tümü | bugün
 • dmax kanalında severek izlediğim program, ingiltere'nin çeşitli bölgelerindeki antika depolarını gezip, işe yarayan antikaları alıp, biraz parlatarak kendi müşterilerine satarlar.
 • tv'de izlediğim tek program.

  ulan acaba hurda bulup bu herife mi kitlesek ???? ne paralar dönüyor lan bu antika işinde
 • çok saçma ama bir şekilde ekrana kitliyor.

  britanya'da şehir şehir gezerek antika alıp satıyor adamlar çok değişik şeyler çıkıyor böyle eski püskü sandalyelere 200 pound falan veriyorlar...
 • antikaları farklı depolardan, şatolardan, antikacılardan ve hurdacılardan alıp, gerekli bakımlarını yaptıktan sonra satışını gerçekleştiren drew pritchard ve ekibinin maceralarını anlatan tv programı. dmax'ın hoş seyirliklerinden. ne zaman denk gelsem ekrana kitliyor. kendim de antikaya düşkün bir insan olarak ödenen ve kazanılan paralara şaşıyorum. gördüğümüz antikaların yanısıra britanya'nın doğal güzellikleri, şatoları falan da bir güzel programa yedirilmiş. programı izlerken, seri üretim çılgınlığının eşyaları nasıl ruhsuzlaştırdığını birinci elden görebiliyorsunuz. 1930'lardaki bir duvar saatine bakıyorsunuz, bir de şimdi 10 tl'ye satılan çin mallarına. evdeki saati kırasınız geliyor. ikea'dan aldığınız çalışma masasına bakıyorsunuz, bir de bilmem nerenin kaymakamının 1790'da yaptırdığına. deliriyor insan. dikkat etmek lazım.

  drew pritchard'ın müzayede web sitesi ise burada;

  https://www.drewpritchard.co.uk/
 • hurdacıdan iki üç liraya alabileceğin takır tukurlar, londra görünce 200-250£ olabiliyor. bu durumda esas kazıklanan programdaki kel adam bence. "şu kadara ucuza kaptık, oldukça kelepirdi gerçekten" yorumları boş, bildiğin kazık yemek bu.
 • --- spoiler ---
  dürüğ victoria dönemine ait sandalyeleri ve lambalari cok seviyor:)
  --- spoiler ---