şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: salvinorin a)
 • bir bitki.

  ayrica eksi sozluk'teki basligi altina yeni tanimlamalar yapilmadan once birkac yuz kere daha dusunulmesi gereken bir bitki...

  (bkz: eskiden buralar hep entry idi)
 • salvia divinorum guney meksika'da yetisen bir bitkidir. http://www.erowid.org/plants/salvia/salvia.shtml adresinden arastirilabilir ve resimlerine bakilabilir. halk arasinda la pastora, the shepherdess, the leaves of the shepherdess, diviner's mint , diviner's sage, ya da basitce dalvia olarak gecer.
  etkileri; zamanin allak bullak olmasi, zamanin goreceliginin yakalanmasi, renklerin ve resimlerin cok canli gorunmesi, gozlerinizi kapasaniz bile renk cumbusunun kaybolmamasi, baska boyutlari ve baska gercekleri algilama, benligin algilanmasi, baska bilinmeyen gezegenlere ve zamana yolculuk, kendini yillarca bir duvardaki resim olarak hissetme , baska bir bireyin tum yasam dongusunu yasamak, kisacasi aradan cikmak ve delirmek istiyorsaniz bu bitkiyi deneyebilirsiniz... gecmisisinde kotu hatiralari olanlarin kesinlikle denememesi salik ediliyor.
 • sağda solda trend şeklinde gençliğin kullandığı aslen divination kökenli ve kutsal kabul edilen bir bitki.bilinçsiz kullanımı yarardan çok zarar verir.sizi gülmekten yerlere yatırabildiği gibi hayatınızın en korkunç beş dakikasını da yaşatabilir.kendinizi lahana dolması zannedip "dolmalar gibi döneyim" der ya da vantilatörü canafar sanabilirsiniz.genel olarak ters dönmüş hamam böceği pozisyonunda eller kollar sallana sallana gülünür.pek çok ülkede illegal kapsamda bulunmaz.birde ağızdan kovayla salya boşaltıp zaten çizilen karizmayı kevgire çevirebilir."bu eski şamanlarda mazaret bulamayıp içtikleri her musibete kutsal demişler kardeşim!" şeklinde beni isyan ettirtmiş; etkisi biraz uzun sürse geride pek çok arıza bırakabilecek tanri gizemi.gereksiz bilgi: nahuatl dilindeki orjinal adı pipiltzintzintli'dir.
 • parti gençliğinin her ne olursa olsun uzak durması gereken bitki.kutsal bitki hakkaten kendisine saygı gösterilmeyince her türlü adamı boyuttan boyuta çarpıyor eşşek kadar adamların parklarda "anne,anneciğim böhüaa diye koşmasına sebebiyet veriyor.kerpiç evlerde teyzelerle hapis kalanmı, kendini ve arkadaşlarını düz sıra bekleyen apartman süsü sananmı...ingiltere'de iyice moda oldu..yazık olacak kendini araba sanıp yola atılan gençliğe...
 • tuhaf.
 • garip ve renkli dakikalar yaşamak icin birebir olan bitki. kutsal.
 • x10 etkili salvia son derece yeterli olmasina ragmen, cilgin atmak isteyen arkadaslarimiz x20 etkili salvia ile beyinlerini pureye cevirirler. etkiler cabuk gelir, kuvvetli olur ve cabuk gecer.