şükela:  tümü | bugün
  • bir internet adresinden adrese kadar gelebilen (2011 başlarında oluyordu) bir adet adaçayı. adaçayı adaçayı denildiği hikaye değildir, gerçekten 1 gr'ı nı normal bir çaydanlıkta adaçayı demler gibi normal bir şekilde iyice demler ve içerseniz çok net içine girebilirsiniz.

daha önce yazdığım entry üzerine yazılan başka deneyimleri okuduğumda "daha önce bunun için neden uyarmadım ki insanları?" diye kendime kızdım. salvia ile deneyim yaşayacaksanız önce farkında olmanız gereken bir şey var. kesinlikle geri döneceksiniz. geri dönememe korkusu salvianın yapısına en aykırı şeydir, çünkü sizi gerçek dünyaya en çok bağlayan şeydir. yaşadığınız şeyleri doğru düzgün yaşayamamanıza, yeni psikolojinize adapte olamamanıza ve haliyle korku etkisi altında karanlık boyutlar, değişen dünyalar, ışığın kaybolması vs. şeyler görmenize sebep olur. aslında bunlar salviayı deneme sebeplerinizdir. gerçeklikten bir süre için bile olsun kopmak, bilinçaltınıza doğru bir yolculuğa çıkmak ve ne olduğunu keşfetmek.

ilk seferinden önce ne kadar kendinizi temkin etseniz de etki altına bir kere girdiğinizde aynı şeyi düşünmeye devam etmenin ne kadar zor olduğunun farkındayım. fakat ilk seferi yaşadıktan ve geri dönüşün kesin ve sancısız olduğunu gördükten sonra ikincide çok daha rahat olacağınızdan emin olun.

kesinlikle uygulanması gerekenler :
    1 - çok aydınlık bir ortamda denemeyin. ortamınız loş olsun. çünkü vücuda yayılan ısı ile bir anda kararıyor, ve göz açtığınızda başka yerde oluyorsunuz. gözünüzü açtığınızda çok fazla ışık girmiyor olması yeni dünyanıza daha emin adımlarla gitmenize yardımcı olacaktır.
    2 - etrafınızda sizi tetikte tutabilecek en ufak bir şey varsa (daha önce dikkatinizi çeken bir sandalye üzerindeki bira bardağı mesela..) mutlaka uzaklaştırın, hatta göremeyeceğiniz bir yere kaldırın.
    3 - ortamda baskın bir cisim olmamasına dikkat edin. örn : kapalı bir televizyon karşısındaki koltukta ardarda deneyim yaşayan üç kişinin üçü de evrenin sonunda olduğunu köşesinde olduğunu, karanlık uzayda olduğunu, zamanın sonunda olduğunu, zamanın bittiğini vs. görebilir.
    4 - kendinizi tamamen rahat bırakın. eğer rahat değilseniz abartmadan 2-3 kadeh bir şeyler için ve öyle deneyin. gergin bir şekilde salvia denemek israftır, günahtır.
    5 - etrafınız kalabalık olmasın. bu çok önemli, çünkü insanı gerginleştiren en önemli faktörlerden birisidir. 9-10 kişi bir ortamda bile olsanız, deneme anında odada (görünürde) deneyim yaşayan kişiye sahip çıkabilmek için en fazla 2 kişi olmalı. hele ki hiç denemeyen kişilerle birlikteyseniz kobay hayvanı gibi izlenebilirsiniz ve bu da bilinçaltınızı kötü taraflara doğru yönlendirir.

bahsetmem gereken son nokta; etki altına girmeden önce en son baktığınız şey, en son duyduğunuz, en son hissettiğiniz şey yaşadığınız şey üzerinde en çok etkisi olacak olan şey olacaktır. o sebeple odada müzik sesi hariç mutlak bir sessizlik olması, nefesinizi alır almaz etki için beklerken gözünüzü kapatmanız ve içtiğiniz zıkkımı (bong - pipo vs.) siz nefesinizi bitirir bitirmez elinizden birisinin alması size hiçbir şeyi düşünmek zorunda olmama rahatlığı verecek ve bilinçaltınıza mükemmel bir serbestlik tanıyacaktır.

son örnek: bong ile mereti içine çeken bir kişi daha fazla salvia çekebilmek için kendini zorlarken bongu elinden bırakamadan etki altına girmeye başlayabilir. bu gibi durumda elde duracak olan bong kişi ve çevresindekiler açısından tehlike yaratabileceği için elinden alınmalıdır. fakat kendi ağzını bonga yapıştırmış kişinin elinden bongun alınması, kişiyi yaşadığı sanal gerçeklikte oksijensiz bir ortamda bırakabilir ve yaşadığı olumsuz onca şeyin içinden kan ter içinde gözlerini açmasına sebep olabilir.

siz siz olun dikkatli olun, güzel bir deneyim yaşayabilmek için hazırlıklı olun.

edit : internet adresini illegal olduğu gerekçesi ile sildim.
  • tabi ki bi arkadaş anlattı; rezillik içinde ölmenin nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, yanınızda en az bir adet sağlıklı adam kalması şartıyla, içiniz.
  • insanda öyle bir dissociation'a sebep olur ve kullandıktan sonraki süreçte de çatt diye kendini belli eder ki allah allah yani. öyle düzenli ve "hadi kullanalım olm" niyetiyle kullanılacak bir meret olmayıp, insanı paranoid bi halde göt gibi bırakabilir.
  • içtikten sonra gördüklerinin halüsinasyondan fazlası olduğunu iddia edecek kafadaki insanların uzak durması gereken bir bitki sanırım. farklı bir dünyaya götürüyor, fakat o dünya sizin bilinçaltı dünyanız. bilinçaltının ne kadar güçlü bir yapıya sahip olduğunu da söylemeye gerek yok. o güne kadar gördüğünüz, okuduğunuz, korktuğunuz, düşlediğiniz, izlediğiniz her şeyin yansıması orada mevcut. zaman ve gerçeklik algılarını da etkilediği için gördüklerinizin gerçek olduğundan son derece emin olabilirsiniz, ama değil. emin olun ben rüyalarımda en azından bir 5x (kullanmadığım için minimum miktarı söyledim, ama bulursam kullanacağım) kafası yaşıyorum ve uyandığımda gerçekliğini sorgulayabiliyorum. sonuçta biliyorum ki gerçek değil.
  • yanımda deneyen iki adet vatandaşa, hayatımda gördüğüm en net beyin amcıklamasını yaşatmış bitki. bir tanesi, evin içerisinde, kendisine sataştığını iddia ettiği zencileri arayadururken, diğeri de bilinçaltını komple açarak bizim en puşt sorularımıza içtenlik ve samimiyetle cevaplar vermekteydi. yani polis alsın sorgularda falan kullansın efendim, bununla pilot olan dürüstlük abidesi olur, o derece.
  • vakti zamanında yurtdışından kapımıza kadar posta yolu ile ulaşmış.paketinde "portekiz çayı" yazan.takılmayı seven arkadaşların denemesi gereken botaniklik.ilk deneyecek olan arkadaşlar için 20x yada 40x olanı idealdir.

kullanıldığı zaman ne göreceğinizin garantisi yoktur."trip" tamamen sizin o an ki ruh haliniz ve bilinçaltınıza bağlı..ben atlı karıncada dönüp duruyordum ve gelin gelin sam amcanın çiftliğinde çok eğleniyoruz biz diye bağırıyodum..(dibimden video kayıt yapmışlar hatırlamıyorum.) başka bir arkadaşım ise tribe girip çığlıklar atarak kendine gelmeye çalıştı.ne oldu lan putperest ? dediğimiz zaman, yatak oldum amk haraket edemiyodum dedi..varın siz düşünün.
  • bırakın adamı şebek yapmayı, maymun ailesinin en kötüsünü yapabilecek kapasitedeki bitkidir. ilk 10 saniye gülme tribine girersin. sonrasını anlatmak yerine göstermek istiyorum;

http://www.youtube.com/…v=gb76bpiwqpw&feature=share

üstte görüldüğü gibi adamı düz duvara tırmandırttırıyor, camdan aşağı attırıyor.

denemeyin. deneyecekseniz de yanınızda sağlam kafalı en az 2 kişi bulunmalı. ha bir de, videoyu tekrar izleyin.
  • meksika nanesi

bu nane mazatec şamanlarınca, dini ritüellerde ve keşiş faaliyetlerinde -psilosibinli, kafa yapıcı mantarlara erişemediklerinde- halüsinatif ve disosiyatif etkileriyle transa geçme maksadıyla kullanılırmış. ayrıca bu otun meryem'in vücut bulmuş hali olduğu inanışına sahipmiş mazatec şamanları.

yarattığı halüsinasyonlar sıklıkla geometrik desenlerdedir.

içindeki salvinorin a maddesi potansiyel bir kappa opioid ve dopamin d2 reseptör agonistidir; ki halüsinasyonlar da tahminen bu d2 agonizmi vasıtasıyla belirmektedir.
  • sadece meksika bölgesine ait spesifik bir toprak çeşidinde yetişen bir tür ada çayıdır.

birinin aklına gelmiş ki bunu yakıp içmeyi denemiştir.sonra bakmış olmuyo böyle,hepsinde ayrı bi kafa var,kategorize edip yarattığı etki bazında çeşitlendirmiş.

pot olarak ifade edilen çeşitleri arasında en ağırı sanırım 120'dir(emin değilim, git araştır bu kadar detayını merak ediyorsan).çektiğin ilk nefesin dumanını vermeden beyin fonksiyonların bağlantı kurma özelliğini çoktan yitirmiş olur.bunun etkisi altında deneyimlenen durum salt bir bilinçsizliktir.
  • homo sapiens'in tanrı yaratmasını sağlayan bir bitki. saykodelik. theogonia.