şükela:  tümü | bugün
 • bolton wanderers ın 1999 yılında 10 yıllık bir sözleşme ile göreve gelen teknik direktörü. bolton wanderers aynı zamanda futbola başladığı takımdır. futbol işindeki en çirkin insanlardan biri olduğu yönünde yaygın bir kanı mevcuttur hakkında.

  blackpool u düşme hattından alıp play-offlara yükseltişinin ardından notts county nin başına geçtiği ilk sezonda takımı play-offa gerek kalmadan doğrudan division two ya çıkarışını takiben başlayan bolton macerası ilk sezonda ipswich e kaybedilen play-offun sonrasında 2001-2002 sezonu sonunda premiership e yükseliş başarısıyla devam etmiştir.

  mottosu clean sheet dir. değişmesini istediği bir kural olup olmadığı sorusuna ise "böyle duygusal bir oyunda teknik alan gibi bir sınırlama olmamalı, çizgi kenarında boyluboyunca hareket edebilmeliyiz" yanıtını vermiştir.

  hakkındaki genel kanı bolton da da başarılı olduğudur.

  hakkaten de komik bir suratı var bu adamın. neyse, zaten önemli olan iç güzelliği, değil mi...

  uktecinin notu: bolton ın menejeri, başarılıdır ve yaşı gecmis oyunculari iyi oynatmakla ünlüdür ..
 • sakızsız maça çıkmayan adam.ingiltere almanya 2006'ya gidemezse takımın başına geçecegi söyleniyor.
 • "bıyık bırakmak ailemizin bir geleneği. dört bir yanımda bıyıklarla büyüdüm. ben de bıyık bırakmıştım ama 70'lerin porno krallarına benziyordum." sözleriyle bıyıklarını neden kestiği hakkında açıklama yapan bolton manager i. bıyıklı halini merak edenler için:
  http://www.therockalltimes.co.uk/…sam-allardyce.jpg
 • (bkz: big sam)
 • eskilerin teknik adamı, bugünlerin fizyoterapisti. şimdi hoppala diyecek arkadaşlar, hoppalalarını desinler, biz meramımızı dillendirmeye çalışalım. efendim aslında her şey uefa kupasındaki bolton marsilya eşleşmesi ile başladı. bizim kurt hoca, biraz golf oynamak istediğinden, topladı çocuklarını, aldı birleşik arap emirlikleri bileti. bütün takım, biraz güzel hava, biraz deniz, uyku, golf derken kendine gelmişti. tabii big sam'in de ihtiyacı olmuş olabilir ya bunlara neyse. fakat işin güzel tarafı, kurt teknik adam, ne yapayım teknik adamlardan bahsederken klişelere sapmamak olanaksız, doktorların istirahat verdikleri kevin davies'i yüzdürerek düzeltti. evet, tuzlu su forvete iyi gelmişti. doktorların unuttuğunu, kurt hoca unutur mu? unutmaz tabii. aklınızda bulunsun, değişik karpuzlar var bu amcanın koltuğunun altında. fizyoterapist bulamayan camialara hararetle tavsiye edilir...
 • goal.com un haberine gore, iki kalecisi de dramatik bir bicimde sakatlanan chelseaye, takimin 3.kalecisi ali al habsi yi oneren, centilmen bolton wanderers menejeridir.
  yalniz anlamadigim nokta chelsea gibi bir takimin, hali hazirda 3. kalecisi varken, bolton un 3.kalecisini ne yapacagidir.

  ayrica umman milli takimi kalecisi ali al habsi'nin " yedek bekleyecegime chelsea'ye giderim daha iyi" gibi hocaya ayar verme cabasi da gozden kacmamistir.

  ilgili haber icin ;

  http://www.goal.com/…ticolo.aspx?contenutoid=148962
 • newcastle united la olan 3 yillik sozlesmesine ragmen sadece 21 lig macinda gorev yaptiktan sonra ayrilan teknik direktor.
 • bolton'da yakaladığı başarıların devamını, daha geniş kasa ve kadroya sahip newcastle'da getirebileceği düşünülüyordu ama olmadı nedense. zaten kariyerinin devamında bolton'dakine benzer bir istikrara imza atması çok zor ama böylesine ciddi bir ligde işinde disiplinli olan bir teknik adamın, takımının başında çok kısa süre kalacağı da beklenmezdi.
 • herkes gibi en sonunda newcastle'ın adam olmayacağını görmüş ve "yol yakınken kaçiim hacı" diyerek tası tarağı toplayarak gitmiştir.

hesabın var mı? giriş yap