şükela:  tümü | bugün soru sor
  • startup dunyasi, yatirimcilik ve silikon vadisi uzerine guzel yazilar yazan (http://blog.samaltman.com/) y combinator'un yeni baskani, bayragi paul graham'dan gecen ay devraldi. 28 yasinda falan olmasi lazim. http://recode.net/…er-sam-altman-is-quite-a-talker/
  • türkiye'de aktif kullanılmayan lokasyon bazlı bir uygulama olan loopt'un kurucusu genç şahsiyet.kendisi 30 yaş altı en başarılı girişimciler arasında gösterilmiş bu aralar y combinator başkanlıgı ile girişimcilerin karşısına çıkmaktadır. bu dönem stanford'da girişimcilik dersleri vermekte olup , dünyadaki bir çok işletme okulu tarafından sıkı takip edilen canlı lecturelar vermektedir. http://startupclass.samaltman.com/
  • gay, yahudi ve stanford drop out. başarılı bir girişimcilik serüveni olmamasına rağmen y combinator başkanı ve silikon vadisinin en ünlü isimlerinden.
  • akilli laflar ediyor, mooc dahil yc ye enteresan isler yaptirdi, yc nin yatirimlarini seed investmentin otesine tasidi, cevresinden de fazlasiyla ovgu aliyor.

    yc nin geliri totalde artti mi bilmiyorum, basarili olup olmamasinin en onemli kriteri bu olsa gerek.

    lakin seed kismina baktiginizda, yc paul graham in ceo lugu biraktigi 2014 den beridir dogru duzgun unicorn cikaramamis. rappi, brex, gitlab ucu ucuna 1 milyar dolari gecmis startuplar. zamanla degerleri artar mi? olabilir tabi ama simdilik boyle bir durum yok. ısler boyleyken seed in basina michael seibel i getirdi, kendi iyice baska taraflara kaydi(open ai, politika, vs vs).

    yarattigi etki kadar basarili mi soru isareti.