şükela:  tümü | bugün
 • oklahoma sooners'ın 2009 itibariyle quarterback'i. 2009 sezonunda sakatlık yüzünden 2 maçta oynayabilmiş ve sezonu da kapatmıştır. colt mccoy ve tim tebow ile beraber 2010 nfl draft'inin qb sınıfının starlarından biridir, sakatlığı etkilemezse ilk seçilen qb olması da muhtemel kendisinin.
 • 8 kasım 1987 doğumlu oklahoma sooners quarterback'i. en azından öyleydi, zira bu ay yapılacak nfl draftıyla beraber artık bi' nfl oyuncusu olacak o da.

  draftta 1. sırada seçilmesini beklediğim ilk oyuncudur. zira geçen sezon heisman trophy'nin sahibi oldu ve nfl combine'da tüm koçların ağzının suyunu akıtacak kadar iyi bi' performans sergiledi.

  geçen sezonu en kötü istatistiklerle kapatan st louis rams draftta ilk seçim hakkına sahip ve geçen hafta quarterbackleri marc bulger ile yollarını ayırdılar. bu hamle de bana bradford için yer açmak olarak göründü.

  ncaa kariyerindeki ödülleri aşağıdadir;

  * 2008 heisman trophy
  * 2008 davey o'brien award
  * 2008 sammy baugh trophy
  * 2008 ap player of the year
  * 2008 co-sporting news player of the year
  * 2008 harley award
  * 2008 ncaa qb of the year
  * college awards and honors
 • nfl draft'ında st louis rams tarafından 1. sıradan seçilen, yetenekli quarter back.
 • 11 haftanın sonunda 17 touchdown'ına karşılık 9 gibi makul sayıda bir interception toplamı olan, dahası geçen sene yalnızca 1 galibiyet alabilen rams'i 11 maçta 5 galibiyete taşımış çaylak, evet çaylak quarterback. hayır öyle yıldız wide receiver'ları veya dominant bir offensive line'ları da yok ki bu rams'in. şimdiden böyleyse azıcık serpilmiş tecrübelenmiş halini düşünemiyorum. gerçi kolejde de sophomore sezonunda heisman kaldırmış adam bu, akıl yaşta değil başta.
 • son 5 haftada 1 touchdown 9 interception fırlatsa da, hatta sezonun son maçında seattle seahawks'a yenilerek playoff'u kaptırsa da yılın çaylağı ödülünü 50 oyun 44'ünü alarak kazanmış genç quarterback.
 • son iki sene içinde ikinci defa acl'ni yırtan oyuncu. bu sezonu da kapatmış. artık bu saatten sonra kendisinden rams'a hayır gelmez. umarım başka bir takımda bir şans daha bulabilir.
 • artık miladı dolmuştur ..

  (bkz: austin davis)
 • nfl'in batuhan karadeniz'idir. menajerlerinin aynı kişi olduğundan şüphe etmekteyim. 2 sene, 40 milyon dolar kontratı kaptı philadelphia eagles'ımızdan. gerizekalısınız philly yönetimi, sad but true.
 • ilk maçında 2 td pası ile packers'a tıkladı. böylece bradford, galatasaray'a gol atan selçuk şahin misali takımda yer edinmek adına önemli bir yol kat etmiş oldu.

  22/30 ile 286 yarda fena istatistikler değil, devamı gelir mi bilinmez. bu adam çaylak zamanlarında ligi sikertecek gibi duruyordu ama sakatlıklar yedi bitirdi kendisini.
 • geçen sezon, 400 üzeri pas atan oyun kurucular arasında en yüksek isabetli pas istatistiği rekorunu drew brees'i geçerek egale etti. tek sıkıntı, bu rekora yakın isimler o sezonlarda takımlarını alıp götürmüşken, sam'in takımı 8-8 ile playoff yüzü göremedi.

  yine de reyize güvenimiz sonsuz, ponder ve bridgewater'dan farklı olarak vikings, sam sayesinde koşu oyunlarına bağımlı değil, gayet pas oyunu da oynayabiliyorlar. genç yetenekler ve yeni transferlerle bu sezon playoff'u al getir bize sam reyiz.