• hollywood'un nasıl bir bok çukuru olduğunu bir kez daha gösteren yazar/yönetmen.
    mr. robot gibi her bölümü sinema okullarında ders olacak bir diziyi üretmişken bu kadar 'underrated' olmasının tek nedeni mısır kökenli bir müslüman olması malesef. bir yahudi olsaydı ilah ilan edilmişti halbuki.
    kendisi ve mr. robot hakkında hiç bir fikriniz yoksa bile sadece 4.sezon 5 veya 7.bölümlerini izleyerek ne demek istediğimi anlarsınız.
  • mr. robot’da efsane yonetmenlige imza atiyor abimiz. cekimler, kamera acilari hersey inanilmaz. ayrica 3. sezon 5. bolum basindan sonuna kadar tek kamera geciyor gozlerinizi ekrandan alamiyorsunuz. daha yasi genc ilerde cok adini duyacagimiza eminim.
  • açılın övmeye geldim. sinemanın içine düştüğü şu leş ortamda rönesans tablosu ayarında bölümler çekiyor. bunu da tarihin gördüğü en geek dizide olabildiğince gerçekçi karakter tasvirleriyle yapıyor. helal olsun.
  • bu adam bildiğin dahi. hollywood’un leş atmosferine kapılıp sırf para için saçma sapan işlere girişmezse ve bundan sonraki projelerine de mr.robot‘a gösterdiği özeni gösterirse geleceğin efsanelerinden olur.
  • dizicilik alemine racon kesmeye değil, kafa kesmeye gelmiştir.
  • (bkz: mr. robot) dizisinde yaptığı inanılmaz derece kalitede senaristlik ve yapımcılığın önümüzdeki emmy ödüllerinde bir şeyler kazandıracağına inancım tam
  • nasıl bu kadar az entry var kafam almıyor şu an. gelmiş geçmiş en mükemmel dizilerden birini yazan, yöneten, yapan bir adamdan bahsediyoruz. genel olarak hak ettiği değeri görmeyen bir başyapıt çıkmış bu adamın elinden.
  • mr.robot 4.sezon 7.bölümün sonunda ayağa kalkıp alkışladığım aşmış yönetmen.
    dizinin başlarında "bu ne ya adamın kafasını sağ alt köşede izliyoruz" diye söylenirken, her sahneye oyunculardan öte bir resim gibi bakmayı kafama vura vura öğretti. sezonlar ilerledikçe her bölümü "acaba şimdi nasıl bir şov yaptı" diyerek merakla açar oldum. şu an hikayenin gidişatını değil sam esmail yaratıcılığını merak ederek izliyorum.
    benim gibi sanatsal çekimden, sinemadan anlamayan birini bile yönetmen hayranı yaptı.
  • bu adamın mr. robot 3 ve 4. sezonlarında yaptığı işin çeyreğini yapan ana akım yönetmenler deli gibi övülüyor. yönetmenliği, kullandığı teknikler falan inanılmaz ama asıl mahareti yazarlığında bence, bu yüzden homecoming dizisinde sam esmail'in yönettiği bölümler görsel olarak büyük keyif verse de senaryosu onun elinden çıkmadığı için dizi mr. robot'un çıtasına ulaşamadı diye düşünüyorum. hem yazıp hem yöneteceği hiçbir şeyi kaçırmamaya çalışacağım.

t: son yılların en özgün film/tv yapımcısı.
  • yeni projesi (bkz: metropolis) ile heyecanlandıran yazar & yönetmen. gaslit'e o kadar yükselmiyorum zira tüm yetki kendisinde olmayacak bildiğim kadarıyla. çıldırt bizi sam!
hesabın var mı? giriş yap