şükela:  tümü | bugün
 • nusret cephesi'nin yeni adı.
 • sanırsam ürünleri kötü yorumlar ve puanlamalar toplayınca, abd ismini ve ambalajını değiştirip tekrar piyasaya sürdü.

  (bkz: hayırlısı be gülüm)
 • el kaide lideri dr. zewahiri, geçtiğimiz aylarda nusra cephesine cagrida bulunmuştu, cihadi daha rahat surdurmeniz icin bize olan biatinizi çekebilirsiniz diye. nusra cephesi lideri colani de geçtiğimiz günlerde bu çağrıya olumlu yaklasmis ve biati geri cekmistir. belirli gerekçeleri vardir bu durumun. ilki el kaidenin genel stratejisi. hic bir zaman herkes bana bağlansinci bir örgut olmadi. ikincisi ise el kaideye biat etmis bir nusra dogrudan teror orgutu oluyor. (bkz: almanya yenildi diye yenik sayılmak)

  yeni yayin hayatinda şam fethi cephesine basarilar diliyor rejimin çetelerini önüne katip kovalamasini temenni ediyorum.
 • ex nusra. bugün el altından dolaşıma giren haberlere göre nurettin zengi ile birleşme görüşmeleri yapıyormuş. birleşme derken, büyüklüklerini göz önünde bulundurunca zengi'nin şam'ın fethi cephesine katılacağını anlamak gerekir sanırım.

  nurettin zengi bildiğim kadarıyla ılımlı muhalif kategorisinde ve tow kullanmasına izin verilen tugaylardan. ana hedef noktası kuzey suriye. bu durum şam'ın fethi cephesinin el altından kuzey suriye'ye sürülmesi demek. ki pkk ve ışid ile mücadele edilecekse bu gerekli bir hamle. pkk ve ışid'in karşısına mahalle çocuklarını değil '' savaşçıları '' çıkarma hamlesidir. hamle doğru mu sadece dedikodu mu bilemem ama gerçekleşirse suriye'yi anlamaya başladığımızı gösterir. köpeklere kediyle saldırılmaz.
 • oruspunun tövbe etmesi nasılsa bu nusra cephesinin isim değiştirmesi aynı mantıktır.
  sonuç: oruspu hâlâ oruspudur.
  terörist hâlâ teröristtir.
 • mainstream media tarafından şerefsizce allanıp pullanmaya başlanan selefi terör örgütü. suriye'nin çeşitli cephelerinde gerçekleştirdikleri katliamlarla ve en çok da tıpkı ışid gibi el kaide kökeniyle bilinir. suriye'de savaş sürerken herhalde fsa denen angut sürüsünün beceriksizliğinden bunalan bazı it oğlu itler bunlara 'şeffaflaşın biz sizin pr'ınızı yaparız' demiş olacak ki el nusra adını bırakıp bu ismi aldılar, sonra liderleri yüzünü gösterdi, aynı bayrağı siyah-beyaz kontrasta çevirdiler, sonra "özgür muhalefetin" kıçına takıldılar. işte bugünün manzarası. bu el cezire, bu da bbc röportajı. bir de un politikalarının yanlışlığından, de mistura'dan falan bahsediyorlar akil heyeti gibi. ulan iştebrak'ta katliam yapan, alevi kadınları kafeste gezdiren bunlar değildi sanki. bu itleri başımıza musallat ettiklerinde bütün dünya devrim goygoyu çevirirken o gün en çok gayet seküler bir hayatı olup her fırsatta türban defilelerinde, ensar tecavüzhanelerinde boy gösteren akp yalakalarının akıbetini merak ediyorum.
 • zararlı cemiyetlerdendir.
 • 28 ocak 2017'de diğer birkaç selefi cihatçı örgüt ile bir araya gelerek heyetu tahriru'ş-şam'ı oluşturmuş selefi cihatçı örgüt. eski adıyla nusret cephesi.
 • ebu muhammed el cevlani liderliğindeki selefi terör örgütü el nusra'nın yeni adıdır.