şükela:  tümü | bugün
  • 016/17 sezonu 7. haftası itibariyle, premier ligde '18 yaş ve altında süre alabilen 5 oyuncudan biri' olmayı başaran, west bromwich albion'ın altyapısından bu sene piyasaya sürdüğü 1998 (18) doğumlu merkez ortasaha gencosu.

şu ana kadar (2016/17 - 7.hafta) 2 maçta ilk 11 oyuncusu olma şerefine nail olup, henüz bir varlık gösteremedi; ama olsun! soyadı saha (field) anlamına gelen adam, adeta ortasaha olmak için doğmuş olabilir gibime geliyor*; gelişiminin takibindeyim.

premier ligde 2016/17 sezonunda (7.hafta) forma giyebilen 18 yaş ve altındaki diğer oyuncular:

(bkz: #63401603) marcus rashford
    (bkz: #63401113) jonathan leko
    (bkz: #63401270) joel asoro
    (bkz: #63401345) tom davies
    (bkz: #63419342) aiden o'neill
  • adına başlık açılmış olmasına önce şaşırdığım sonra normal karşıladığım 08.05.1998 doğumlu ingiliz ortasaha oyuncusu.

bu gün oynanan wba-cyrstal palace maçında yanılmıyorsam 65. dakika da oyuna girdi. oyuncuyu tanımıyordum ama sahaya girerken yüzünden daha çocuk olduğu belli olduğu ve maçında seyredilebilir yanı olmadığı için özellikle kendisini takip ettim.

4 pozisyonda top kapma için ikili mücadeleye girdi ve topu söktü aldı. kazandığı topların 4'ünü de olumlu kullandı.

oynadığı süre boyunca pozisyon hatası yapmadı. yeri geldi kademeye girdi, yeri geldi defansın önüne set çekti yeri geldi sağa kaydı. ancak genel olarak oyunu sağ içte defansif orta saha olarak tamamladı.

1 pozisyonda şut çekti onda da rakip önüne atladı topu blockladı şutun akibetini ve sertliğini anlayamadım.

sözün özü, buraları çok değerlenir. eğer oyuncu gelişimine önem verirse geleceğin ingiliz milli takımında iş yapar. transfermarkt'da piyasa değeri biçilmemiş durumda ancak wba'nın düşük bir bedelle elden çıkartacağını sanmıyorum. ama eğer böyle bir durum var ise atiba'nın genç versiyonu olarak bu çocuğu gösteririm.