şükela:  tümü | bugün
 • ağustos 2014'te başlayacak outlander dizisinde jamie fraser karakterini canlandıracak, 30 nisan 1980, iskoçya doğumlu aktör. tip sahibidir gerçekten. şu videoya göre sempatik de bir elemana benziyor.

  hayırlısı. caitriona balfe ile birlikte diziyi taşımalarını, hayal kırıklığına uğratmamalarını ümit ederek dayının ilk entrysi olma şerefimi burada noktalar, iyi seyirler dilerim.
 • kendisi taştır.
 • instagram hesabını "hey maşallah" nidalarıyla takip ettiğim iskoç oyuncu.*
 • game of thrones'ta rol almak için tam 7 kez başvurmuş olan aktör. çok şükür ki olmamış. james alexander mckenzie fraser yi daha iyi canlandıracak bir aktör düşünmek istemiyorum.
 • tatlılıkta master yapmış iskoç. sassenach kelimesini kendi bulmuş gibi bir havalı söyler her seferinde. bir de gerçekte de dizideki gibi utangaç mı acaba diye merak ediyorum değilse çok iyi oynuyor çünkü. iskoç referandumunda da ateşli bir evetçiydi çok üzülmemiştir umarım.
  severek izliyoruz..
 • hem yakışıklı hem de çok başarılı oyuncu. outlander'ın ilk sezon sonlarına doğru öyle bir performans sergiledi ki ağzım açık izledim diyebilirim. öncesinde de başarılı buluyordum ama jack randall ile olan sahnelerinde, travma döneminde vs. döktürmüş gerçekten. aynı zamanda çok da yakışıklı. ancak günümüz kıyafetleriyle görmeyi kabullenemiyorum resmen. adam sanki 1700ler iskoçyasından çıkmış gibi giyinmek için doğmuş.
 • kendisini hey maşallah ile başlayıp allahım sen neler yaratıyorsun diye diye izliyorum. instagram hesabı gözlerim için ayrı bir keyif, aksanı kulaklarım için.
  sözün özü kendisi özel üretim, sınırlı yapım. anası babası çok iyi çalışmış herhalde...
  saygılarımla.
 • (bkz: dorian gray)
 • birçoğumuzun hayranlık beslediği adlarını saymakla bitiremeyeceğim iskoç aktörlerden biri. iskoç erkekleri genel olarak an itibariyle başlığına yazmaktan büyük keyif aldığım sam örneğinde gördüğümüz muazzam aktörleri gibi hatta onların yarısı kadar çekiciyse (ki öyle olduğunu duydum) kadınlar arasında epey popüler olan isveçli, irlandalı hatta italyan erkeği muhabbetinin direkt sonunu getirebilirler. bakın gölgelemek filan demiyorum çoğumuz farkında olmayabiliriz ama adamlar kadınların duygu dünyasında bir devrim gerçekleştirecek denli çekici. underratedlığın zirvesini yaşıyorlar.

  sam'e gelince outlander'da ilk gördüğüm sahnede şok geçirmiştim. o yakışıklılığının tadını ilerleyen bölümlerde alamadım çünkü hiçbir saç modelini kısa dağınık saç kadar yakıştırmıyorum kendisine (siyah saçlı hali belki) ama varlığı yeter.

  7 yaşından itibaren çizgi film dışında izlediği şeylerden de bilinçli şekilde keyif almaya başlayıp bu yaşa kadar gelen bir izleyiciyim. genelde üst düzey yakışıklı adamların ekranı süslemek dışında bir vasfı olduğuna ve görüntüsünün yanında çok da iyi bir oyuncu olduğuna pek şahitlik etmedim. örneği azdır ve muhtemelen uzun süre piyasada kalarak yüzlerine alıştırırlar. sam'in ise sanırım ilk başrol deneyimi. 30'lu yaşlarında bir adam olarak genç ve tecrübesiz bir adamın (canlandırdığı karakter 22 yaşında) tüm duygusal gelişimini, bunalımlarını, acılarını, adanmışlığını, saflığını inanılmaz güzel yansıttı ve sonunda karakterinden gerçek bir adam çıkarttı. klasik aşk romanı demigodları gibi değildi. izleyen bilir. izlemek büyük keyifti. ödül törenlerinde daha çok takdir gören rol arkadaşlarından karakter yaratmada bir eksiği olduğunu düşünmüyorum. yüreğine sağlık.
 • şimdiii ehem ehem evet iskoç hatta bir alıntı yapayım "yes he is scottish as possible as he can be" geçmiş nesil erkekler için pamela anderson neyse bu dönem için adriana lima neyse kendisi de tip olarak benim için o düzeyde o tartışılmazlıkta 20li yaşlarında pek beğenmedim ama şu an kelimenin tam anlamıyla "olmuş". yüzünü endamını geçtim ; duruş olarak konuşma şeklinden okaylara bakışından ve durduğu yerden de çok fazla fikir edinilebilir. royal scottish academy of music and drama yani conservatuar mezunu yaptığı işin eğitimini en baba yerden almış ve kişisel yeteneği çok fazla bbc televizyon serilerinden tutta kostümlü animasyon tiyatrosuna kadar çok çeşitli,zengin ve dolu bir oyunculuk geçmişi var mizah yönü yakışıklı erkeklerden beklenmeyecek şekilde kuvvetli poz kesen balon hollywood şişirmesi bir oyuncu kesinlikle değil son olarak aşkım bebeğimkate mckinonn ile birlikte 2018 de gösterime girecek the spy who dumped me isimli komedi filminde olacak ya nası heyecanlıyım an la ta mam kate mcgrath ile birlikte oynadığı a princesses for christmas karlı bir günde izlenesi " evde tek başına" hissi veriyor