şükela:  tümü | bugün
 • nba de artık miladı dolmuş, solak bir pivot. attığı üçlük ve uzun mesafeli fglerle tanınır. başka pek bir olayı yoktur.
 • bilimum nba live oyununda hayvan gibi şişman gösterilen pivot basketbolcu. indianada hiçbir zaman seattledaki gibi oynayamadı.
 • michael jordanìn north carolinadan takim arkadasi..
 • faul atışları haricinde de zıplamadan şut amaya başaran ayı kişilik(ti).
 • bir zamanlar dennis rodman ve hatirlamadigim bir iki genc ile turkiye'ye konferansa gelen oyuncu. o zamanlar bilemiyorduk tabi worm nedir, ucluk nedir. salladik.
 • charles oakley ve sam perkins uzun boylu pivot-forvet oynayabilen oyuncular olarak hatırlanır ama maalesef her ikisi de bu pozisyonun nba'de pek saygı görmemesi yüzünden fazla popüler olamadılar.bütün bunlara rağmen birçok maçta takımlarının gizli kahramaları olmuşlardır.
  özellikle bizim mehmet okur da bu tarzdaki oyunu ile bu oyunculara benzemekte ve aynı tip sorunları yaşamakta.
 • magic johnson'ın son senesinde, los angeles lakers'in nba finalinde chicago bulls'a 4-1 kaybettiği serinin ilk maçında staples center'da son saniye üçüyle lakers'a kazandırdığı maç efsanedir bu adamın.. hiçbir zaman vasatı aşamadı ama gerçekten bomba şutör bir pivottu.. saygımız büyüktür kendisine sadece bu yönüyle ve kazandırdığı o bulls maçıyla..

  seattle supersonics'te hersey hawkins'le beraber rakip takımların dışardan ırzına geçme deneyleri de olmuştur kendisinin..
 • 1984 yılında dallas tarafından secilip 1990 yılında önce laker's takımına, sonra da kariyerinin en cilalı yıllarını yaşayacağı seattle'a -1993- ve kariyerinin son durağı olan pacers'a -1998- geçen ve ne yazık ki 2001 senesinde basketbolu yaş haddinden dolayı bırakan oyuncudur.

  kariyerindeki ortalamalar 11.9 sayı, 6.0 rebound, 0,7 blok, 1,5 asistir. 1286 defa parkelere çıkan oyuncu 2348 adet üçlük denemesinin 849'un muzaffer olmuştur. kendisinin üçlük makinesi olmasının en büyük sebeplerinden biri george karl'ın pota altında kemp'e ikili sıkıstırma geldiğinde ve perkins'in dıştan boş bulma sut taktiği ile olmuştur.

  bu durum perkins'ın yeni bir tip pivot- forvet anlayisini basketbola hediye etmiş nowitzki, mehmet okur kategorisindeki uzunların atası olarak niteleyebiliriz.

  oyuncunun kariyerinde giymiş oldugu 14 numaranin sebeb-i hikmeti 14 haziran 1961 doğumlu olmasıdır.
 • indana pacers'da oynarken lakabı smooth idi. 3'lük atmadan önce tüm stad smooooooooothhhhhh diye inler, olaydan habersiz seyirci ne dendiğini anlamadığından adamın yuhalandığını sanırdı.