şükela:  tümü | bugün soru sor
 • führerimiz, padişahımız, ilahımız rte'nin son teke zortlatmasıdır.

  "... inşallah biz en kısa zamanda şam'a gidecek, oradaki kardeşlerimizle muhabbetle kucaklaşacağız. o gün de yakın. inşallah selahaddin eyyubi'nin kabri başında fatiha okuyacak, emevi camisi'nde namazımızı da kılacağız. bilali habeşi'nin, ibn-i arabi'nin türbesinde, süleymaniye külliyesi'nde, hicaz demiryolu istasyonu'nda kardeşliğimiz için özgürce dua edeceğiz."

  vay arkadaş yaa. ne günlere kaldık.
  sen ki çanakkale'de 200bin şehit ver. anzakların çanakkale'de ne işi vardı diye sor. tarihinle övün.
  1915-1917 olaylarının ingilizlerin ermenileri silahlandırması ve kışkırtması sonucu çıktığını savun.
  sonra gel şam'da namaz kıl.

  her yumurta bir gün kırılır, içinden yeni bir civciv çıkar. ve o civciv gün gelir yeni yumurtalar yapar, bunu bilesin rte...

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21386210.asp

  edit: bu başlığı düzelterek yazmıştım ancak düzeltememişim. alevi arkadaşlardan özür dilerim.
  konu zaten cemevi emevi vs değil. şamda namaz kılmak...
 • ak parti'ninin, genelde siyasal islamın ( yani islamcıların ) ve nihayet özelde de cemaat'in suriye'de gelişen/ geliştirilen olaylara karşı tavrının ilhamını, özgürlüklerin geliştirilmesi, siyasal demokrasinin inşası ya da insan haklarına uyum gibi kavramlardan değil bildiğin sünni mezhepçilikten aldığını kanıtlayan en net açıklama...

  edit: şam'a giedecek olanın namazını nerede kılacak olması değil gidecek ve namazını kılacak olma yönteminin tc'den deklare edilmesine binaen yazılmıştır. yoksa ne cemevi ne cami ne havra ne de kilise benim için anlam taşımıyor; ben ateisttim çok şükür!
 • gitikten sonra bir daha gelmemesini temenni ettiğim rte beyanı.
 • ekşisözlük haber ajansının ilgili haberde geçen emevi camii'ni cemevi olarak anlaması sonucu doğan aslında olmayan beyanat.

  edit: öyle bir başlık ki entryi bile toparlayamadım...

  edit 2: araştırarak okuyunuz!

  edit 3: (bkz: emeviye camii)

  edit 4: (bkz: bir bilgi kaynağı olarak ekşi sözlük) ???
 • çanakkale'de 200 bin şehit verildiğini sanan cahiller tarafından eleştirilen beyanat. ayrıca beyanatın tamamında "cemevinde namaz kılma" gibi istek de görmedim ben, yazar burada götünden uyduruyor da olabilir.
 • mezkur açıklamada cemevi neresi onu bulamadım ben. emevi camii'lan o cemevi değil. bir şey yazıyorsunuz bari önce adam gibi okuyun haberi.
 • kolay mı özgür suriye ordusu, el nusra ve ışid'çıların alkışları altında bir kan denizine dönmüş şam'da bu kan gölünün ortasında namaz kılmayı düşünmüşlerdi.

  ama suriye halkı nanik yaptı.

  abd ve israil destekli çetelere, katar ve suudi finansmanlı katillere ülkesini terk etmeyeceğini gösterdi.

  yurtsever suriye halkının çürüttüğü iddia.
 • bir şey yazmaya gerek yok bakınız verip geçeceğim (bkz: şah-fırat operasyonu)