şükela:  tümü | bugün
 • bildiğiniz acı biberden daha acı, daha kalın, daha büyük, daha kırmızı etli çeperlere ve 3 veya 4 sarı damara sahip biber. görünüşü çarliston'a benzer. adam gibi yemeyi bilmezseniz tuvalete girerken yanınıza soğutucu bir şeyler almanız tavsiye edilir.

  kilo verdirdiği iddia ediliyor; ilginçtir ki biz bu biberi yıllardır iştah açsın diye yiyoruz.
 • gerçek acıyı arayanların tatması gereken biber. acıyla çok alakalı bir insan değilseniz eğer, acısının farkında olmadan alacağınız bir ısırık sizi yaklaşık bir saat kadar ağlatabilir ve sesinizi kısabilir. yüzünüz de önce domatese sonra da patlıcana döner.
 • mesut yar'ın zayıflamalı kitabının üstünde yazılı olan bir biber.
 • "izmirde bulsakda yesek" dediğim biber çeşidi.hayır cidden abartıldığı kadar varmı bir acı biber sever olarak merak etmekdeyim.
 • şahsıma ait olmayan, tahmin ediyorum bir 20 yıl sonra bana miras kalacak bahçelerde ekili olan biberdir. az sulamadık bu biberleri, dombili dombili olurlar. bunları 4 kat eldiven giyip annem ile yaklaşık 8 saat kestikten sonra terasta kurumaya bırakmışlığım, sülale çocukları ile bulaşık eldiveni ile kesmek suretiyle biber salçası yapmışlığım ve bu mamüllerin tamamını senelerce tüketmişliğim var samandağlı olarak. işe yaradığı söyleniyor ama gelin görün ki 88 kiloyum dostlar. unutmadan; dokunan yanar.pdf gibidir, eldivensiz yıkamayın..
 • iskenderundan kuzenimin gönderdiği biberin hiç de o kadar acı olmadığını gördükten sonra "acaba yanlış biber mi aldık?" diye düşünmeme yol açan biber. ayrıca kilosu 1,5 lira iken 16 liraya 2 kilo gönderen siteyi gördükten sonra anladım ki herşeyi manasız kazanca çevirebilecek birileri mevcut.
 • ultra acılı en bi oricinılını yöresel.biz adlı alışveriş portalında buldum, yanıyorum!

  mesut yar sen de yan! nokta
 • acıyla zayıflama yöntemi mi olur diye düşündüren ve benim gibi her yemeği acıyla yiyen insanların kesinlikle bu şekilde kilo veremeyeceğine inandığım biber çeşidi.
  biber zevk için yenir,ha sen canım yanıyor daha da bir şey yemem diyorsan o ayrı.
 • kutusunu ingilizce yoksunu bir bünyenin tasarladığı, acıdan ossurtturan ürün. saled for you protection nedir mesut abi. sen demi dikkat etmedin.
 • standart bir acı sever şahsiyetin bunu tatmadan acı biberi çok severim, yok şu kadar yerim, vay bu kadar yerim dememesi lazım. kendisine bir tane(hatta bir parça) samandağ biberi yedirildiğinde, acının ne demek olduğunu hem yerken hem de tahliye ederken anlar. ben acının her türlüsünü severim.*lakin benim dilim damağım bile 3 tane samandağ biberinden fazlasına dayanamamakta. urfalı arkadaşlara bu acı belki tesir etmez bilemem. ama tadına bakmalı her kişi. özetle şunu söylemek isterim ki acının en lezzetli hallerinden biri bu biberdir, etli etli oyş.
  ayrıca ankara'da arayan varsa izmir 2'de hatay ürünleri satan bir dükkanda bulabilirler.