şükela:  tümü | bugün
 • bu isimle değil buduncu gelecek partisi ismiyle kurulacak bir partiydi.

  türkçü toplumcu budun derneği kuracaktı, sonra ne oldu bilinmez.
 • ulusolun folklorik aslıdır.
 • ulku ocaklarinda uc hilal posterleri yerine bizim izlerken dalga gectigimiz tarkan filmlerindeki karaktere benzeyen bork giyen yigit delikanlinin ve yaninda kurdun oldugu posterlerin olmasi gerektigini dusunen kisilerin sayisi azimsanacak degildir. turk islam sentezi yerine sadece turklugu savunan kisilerin sayisi coktur. bu kisilerin dusuncelerini mhp savunamadigi icin mecliste temsil edilememektedirler.
  sol goruslu partiler incelediginde farkli sentezlerin dusuncelerini kabul eden ve savunan bir suru kucuk capta parti bulunmasina ragmen ulkemizde sag gorus bu denli bolunememistir bunun ekmegini en cok mhp yemistir. bu tur sag partiler kurulursa mhp nin oylarinda belirgin bir azalma gozlemlenebilir.

  (bkz: başbuğ teoman)
 • kurulması halinde oy vereceğim parti.
 • kurulmasi halinde oy vermekle kalmayip, kapi kapi dolasip oy toplayacagim partidir. %1-2 bandinda takiliriz ama olsundur.
 • var olsun.

  ulu gökalp, ömer seyfettin,yusuf akcura, mustafa kemal atatürk paşam, enver-nuri killigil, fuad köprülü, mehmet emin yurdakul, zeki velidi togan, fethi tevetoglu, reha oğuz türkkan... ve illaki atsız ata. ve daha nice türkçü turancı..

  şu kadar kişinin mirası ortada, yetim.

  türküm diye gezenlerin epeycesi cahil, arapperest. arapperestlerin haylisi mezhepci, tekfirci. batagin dibindeler..

  ciddi ve modern bir oluşum olsa, belki bu insanların bir kısmı aklını başına devsirir. kimliğinin farkına varır.

  ama bu işe yolbaşıllik yapacak kişiler , börkle, kürkle meydana çıkarsa da vay halimize.
 • türkçü akademisyenler içinde şamanizm, gök tanrıcılık son yıllarda çok rağbet görüyorken ve mhp akademisyenlere partide çokca yer vermeye başlamışken gerek olmayandır.
 • şu anki kepaze ortamda, ortaya çıkması olağan parti.

  sırf geçmişte senin ecdadın şamandı diyen hödükleri duyduğu için bilmediği, görmediği, hatta hakkında fikir sahibi bile olmadığı bir "din"i ilke edinecek ahmakların toplanacağı parti.

  akepenin dindarlığı gibi dinci parti. ve akepenin osmanlıcılığı gibi ecdatçı parti. birader aynısından varmış işte akepe, katılsana oraya. ay yok istemem diyen salaklar çıkacak; canım zihniyetin aynı, adına osmanlı demiyorsun da türk diyorsun, islam demiyorsun da şaman diyorsun, aynı bokun aynı rengisin.
 • madem ecdada gidiyoruz. gitmişken iyice gidelim. öyle geriye gidelim ki anamızın ... kadar gidelim.