şükela:  tümü | bugün
  • el kaidenin somali şubesi eş-şebab'ın afrikadaki terörist organizasyonlarında intihar bombacılarının eğitimden sorumlu kişi. bu beyaz dul lakaplı ingiliz kökenli kadın teröristin eşi jermaine lindsay 2005 yılında londra metrosuna yapılan terörist saldırıda ölen 4 intihar bombacısından biriydi. eşinin ölümünden sonra 3 çocuğuyla beraber somaliye yerleşip el kaidenin afrikadaki lider kadrosu içerisinde beyin kadrosunu oluşturan beyinsizlerden biri olduğu söylenmekte. kenya'da bir çok kişinin ölmesine neden olan alışveriş merkezindeki saldırıyı da, (dışarı çıkan rehinelerin "kadın terörist" vurgusu yapmalarından dolayı) kendisinin organize etmesinden şüphe ediliyor.

    kendisi 17 yaşında müslüman olmuş. müslüman olduktan sonraki adı "sherafiyah". şu anda en çok aranan teröristler listesinde ilk sıralarda bulunuyor. kendisinin tuhaf yaşam öyküsüne şu haberden göz atılabilir.
  • öldürülen terörist. dinci faşizmin nairobi'deki son katliamında elif yavuz ve onun gibi birçok insanın katilleri arasında gösterilen mevta kişi.
  • eşi, 2005'te londra metrosuna bombalı saldırıda bulunan 4 kişilik ekipte bulunan, jamaika doğumlu britanya vatandaşı germaine maurice lindsay. abdullah shaheed jamal adını kullanmakta olan şahıs, kendisi dahil 56 kişinin ölümüne, 700'den fazla kişinin de yaralanmasına yol açmıştır.
  • ölmüş ya da öldürülmüş olduğu henüz teyit edilememiş kişi.
    5 aralık 1983 doğumlu olduğu bilgisi var ama ölüm hanesi boş. yani 'beyaz dul' halihazırda 34 yaşında.
    ınterpolün arananlar listesinde bittabi.