aynı isimdeki diğer başlıklar:
şükela:  tümü | bugün
  • nicki ve entryleryle tematik suser.
  • "aslında ssg yok" diyerek anlayışıma yepyeni bir matrix boyutu, çevreme "derin çevre" anlayışı kazandırdı. ve zaten herşey ondan sonra başladı, şu an beş zavallı sözlük yazarı "aslında" ile başlayan cümleler kurmakta, komplo teorileri evreninde yolculuk etmekteler.
  • istanbul'un kultur mozaigini beraber incelemenin cok zevkli olacagi, konu hakkindaki bilgisini aktarmayi da bilen (nitekim herkes bilgisini aktaramaz, bu arkadas ickiliyken bile aktarabiliyor) bilgili, efendi, fotograf isinin ustasi sozluk yazari.
  • azinliklar konusunda tam bir bilgi deposu (hatta kendi deyi$iyle "takintili") olan, bu ve daha bircok konudaki tutarli goru$lerini ortaya koymaktan cekinmeyen, az alkol alinca bunu daha da iyi yapan, miktar artinca ise* etrafindakileri hafiften dumura ugratan bir ucu$a gecen (bkz: swh), sonbaharda beraber (elbette zazie'nin de katkilariyla*) surici zirvesi the sequel'i duzenleyecegimiz keyifli ki$i.
  • entrylerinden, hayatinin kilise sinagog mezarlik ucgeninde gectigini dusundugum suser.
  • annesi güzel ve endamlı bir yahudi kızıyken, müslüman olan babası onu kaçırmış ve cemaatinden aşk uğruna vazgeçmesine neden olmuştur. annesi de gizli kadın intikamını bu güzide suser'ı tam bir yahudi olarak yetiştirerek almıştır. maalesef kendisi herhangi bir cemaate kayıtlı olmadığından ibadetlerini tam bir özgürlükle gerçekleştirememekte, gizlice sinagog sinagog dolaşmakta, cemaatlere kendisini sevdirmek ve koşer olmayan hiçbir şeyi gövdesine yanaştırmamak suretiyle biraz olsun içindeki ukteyi gidermeye çalışmaktadır. kendisi, annesi gibi bir yahudi kızıyla evlenmek suretiyle bir cemaate dahil olmayı ummaktadır.
  • hep böyleymiş yeni öğrendim. ama sonunda ilan etti*.
  • zirvelere geldigi andan itibaren icmeye ve kanindaki alkol miktari arttikca da teolojik, politik, ekonomik, vb. tartismalari isindirmaya baslayan icten insan, acar foto muhabiri, gonlu zengin, pek kulturlu sozluk yazari.
  • ekşi sözlük seksenli yıllar zirvesi'nde başarılı bir kostüme* sahip kişilerden biri, aslında anlamamız için açıklamak zorunda kaldı ne olduğunu , ama olsun..
  • ekşi sözlük seksenli yıllar zirvesi'nde tanıştığım, uzun sohbetleri sayesinde benim bir fin ajanı olduğumu ortaya çıkaran; samatya aşkenazi musevi cemaatinin kurucusu bir sovyetler birliği ordusu üyesi. kendisi tüm zirve boyunca nickini stickera yazıp yakasına yapıştırmaktan kaçınmış ve herkese yoldaş diye hitabetmiştir. tüm bunların yanında bütün gece tam bir rus olarak gözlerimin önünde votka içip, karlarla kaplı st. petersburg öyküleri anlatmıştır. gecenin ilerleyen dakikalarında kendisine sovyetler birliği'nin dağılmış olduğunu -yüreğimin elvermemiş olmasına rağmen- açıkladıktan sonra kendini yerlere atmış, bu durum etraftaki katılımcılar tarafından "yeni bir dans stili" olarak algılanmıştır.