şükela:  tümü | bugün
 • horon'a olan benzerliği ile dikkat çeken brezilya köylülerinin vasat dansı. 109 yaşında ölen dedemin ölmeden önceki son nasihatleri " az kaşardan tost, çok kaşardan dost olmaz." "asla samba yapan biriyle evlenme çünkü samba çok bamba panpa" idi. son nasihatini verirken kafası güzeldi sanki ama yine de o gün bu gündür sambadan nefret ederim.
 • bu dans bahia'da dogmu$ ve tum brezilya'ya bu $ehirden yayilmi$tir. rahat olun. samba'ya falan ba$lamadim. zaten daha harmandali oynayamiyorum ne i$im var sambayla.
 • andrea banica'nın dony diye bi abiyle söylediği gaz parça.

  to dust....i can wake up in the morning
  and i´m lost...i let my love to dust (x2)

  una noche de samba, de samba, de samba
  y mi chico que baila, que baila, que baila
  me da todo su calor, su calor, su calor
  al ritmo de un nuevo amor

  all around all around
  all around the world is playing samba

  finally i have found
  i have found a girl who makes me rumble

  all around all around
  don´t you know this fever is samba

  una noche de samba, de samba, de samba
  y mi chico que baila, que baila, que baila
  me da todo su calor, su calor, su calor
  al ritmo de un nuevo amor (x2)

  i´ve been around the world
  but i love this party (x3)

  una noche de samba, de samba, de samba
  y mi chico que baila, que baila, que baila
  me da todo su calor, su calor, su calor
  al ritmo de un nuevo amor
 • aynı zamanda, serbest dalış jargonunda kendinden geçme, bayılma için kullanılan bir tabir.
 • kıvrak,canlı ve eğlenceli karakter de olan ; zik zak hareketleri, yerinde veya hareketli figürler,ağırlık, ani hareketler ve bel esnekliği gerektiren; 2/4 lük ama aksak ritimli ; hakkıyla yaparsanız yarım saatte 10 kilo verebileceğiniz latin amerikan dansı
 • rahmetli bankalarimizdan saudi american bank in kisa adi
 • brezilya rio'da her şubat ayında düzenlenen karnavalın kutlama ve eğlenceyi temsil eden dansının adı. samba karnavalı dansçıları başlarında şaşalı ve en büyük kostümleri taşımak ile en zor dans adımlarını sergilemek konusunda birbirleriyle yarışırlar. bu tip samba, daha gelişmiş bir versiyon olan uluslararası sambadan farklıdır. rio karnavalında samba ferdi olarak uygulanırken, uluslararası versiyonda eşli olarak sunulur.hızlı, hızlı, yavaş olan samba ritminde rio dansçıları üç adımlık hızlı ağırlık değişimlerini dizlerini hafifçe kırıp yükselterek yaparlar ve bunu için alternatif adımlar kullanırlar. erkeklerin hareketleri daha abartısızken, bayanlar kalça hareketlerini vurgulayarak ustalıklarını gösterirler. bu esnada görüntünün güzelliğini bozmaması açısından baş kesinlikle sabit tutulur. samba'nın eşlerle yapılan çeşidi ve daha yavaş olan "pagode" (pe-go-dey diye telafuz edilir) stili halen brezilya'da sosyal amaçlarla zevk alınarak uygulanır.
 • dans dersleri esnasinda oldukca fazla kivrak bir dans olmasi nedeni ile beni oldukca zorlamis olan latin dansi. ricky martin muziklerinin pek cogunun ritmi de sambadir.
 • cha cha cha'nın yancısıdır
 • müziğinin bütün numarası düdükte olan dans türü. o düdüğü çıkar bak hiçbir şeye benzemez. düdük şart düdük. düdüksüz olmaz, sanmıyorum ki şimdiki gibi olsun. düdük önemli.