şükela:  tümü | bugün
 • her ne kadar ağızda şov yapacak kadar ileri götürmesem, götüremesem, götüm yemese de bir italyan lokantası sevdasını noktalamak için başvurduğum ve kişisel şova dönüştürdüğüm günün en güzide içkisiydi.

  beni lokantaya davet eden ingiliz çift, isveçli çift, suudi arabistanlı kızın (esmer, yeşil gözlü ve gözlerinde sürme vardı, inanılmazdı ama ne alaka, şu alaka beni bunları yapmaya kalkıştıran oydu, yani ben ondan gaza geldim daha çok) şaşkın bakışları arasında sambukayı çakmakla tutuşturmam ve elimi ağır çekimde bardağın üstüne götürüşüm ve alevi söndürüşüm... bütün masanın "auuu, gosh, hey" bağırışlarıyla elime vakumla yapışan bardağı ağzıma götürüp shotlamam ve etrafıma gülücük saçışım...

  elimdeki daire şeklindeki su toplayan alanı bi ben bilirim tabi...
 • içtiğim vakit kendimi şili'nin en güneyinde bir sahil kenarında günbatımını izler gibi hayal etmemi sağlayan içecek. yozgat'tan sevgilerle...
 • don danburynin favori içkisi.
 • bildigimiz rakının daha şekerlicesi. italyanlar ''bak bizde de var sizin raki'' demek istediklerinden olsa gerek, türk misafirlerine ikram etmeye pek bayılırlar bunu.
 • sürekli değişken bir kafa güzelliği yaşamanızı sağlayan içki.. şöyle ki: alev alev yanan sambuca'nın üzerine başka bir bardağı kapatıp alevini söndürüyorsunuz ve üstteki bardakta oluşan buğuyu hemen içinize çekiyorsunuz.. o anda bi mutlu oluyorsunuz sanki (ya da bana öyle geldi).. akabinde içine birkaç parça çekilmemiş kahve çekirdeği atılmış olan sambuca'yı hemen shot yapıyorsunuz.. işte bu anda inanılmaz sert ve aynı anda tatlı birşey boğazınızdan akıyor, sizi bi anda çarpıyor ve sanki bundan daha sarhoş olamazmışsınız gibi geliyor.. tam bu durumda devreye kahve çekirdekleri giriyor.. çıtır çıtır çiğnerken sizi normal halinize döndürüyor ve asıl sambuca kafası gelmiş oluyor böylece.. bunu 2 kere bile yapsanız fena halde güzelleştiren bir içki olduğunu da öğreniyorsunuz*..
 • italyada bir rituel esliginde icilen ickidir. 3 asamadan olusur, shut , suck , kiss yani shut yap, cek, op. once bardaktaki icki yakilir, elini bardagin uzerine kapatip calkalarsin, sonra shut yaparsin, sonra bos bardaga pipet yerlestirip pipetle cekersin, iste o anda bogazini yakar okuz gibi sonra da o yanmayla barmeni opersin. tabi kim sana ickiyi hazirladiysa onu opersin.
  turkiyede neden bunu yapmiyorlar ki.
 • jagermeister ile dünyanın en dayanılmaz tadına sahip içkileri konusunda rahat yarışabilecek alkol çeşidi.
 • flat x2'de çok başarılı bir şekilde yapılan ve ilk defa orda içme imkanı bulduğum değişik bir italyan likörü. bu içki ile tanışmam, dışarda leş gibi içtiğimi gören bir arkadaşımın sana bişey içireceğim iptal olacaksın demesi ve ne içersem içeyim bana birşey olmaz diye benim iddialaşmamdan dollayı olmuştu. hatunun bunu iç mutlaka çarpar demesi ve benim gaza gelerek 3-4 tane yuvarlamamla başladı olaylar. aslında abartmamak gerekir ama cidden böyle bir garip yapıyor bu içki, benim gibi alkoliğe yakın bir insanı bile baya bir mayıştırdı. normal içilse tamam ama o dumanı mı ne zımbırtıyı artık içimize çekiyorsak orda olay kopuyor. 4 shot arka arkaya içtikten bi yarım saat sonra cidden etkisini gösteriyor ve zıbartıyor. o gün karizmayı çizdirmemek için çaktırmamıştım, kendimi kasmıştım ama 2 tane daha içsem masalara çıkıp striptize başlardım heralde..

  http://www.youtube.com/watch?v=p0jppz4eovc
 • tek shot ile beni nakavt etmiş içkidir.
  geniş, büyükçene bir şarap bardağına konulan içkimiz, bardağın yan yatırılıp alttan çakmakla ısıtılmak ve de çevrilmek suretiyle hazırlanır, üstünden buharlar çıkmaya başlar. tam bu sırada bir peçete serilir, geniş bardaktaki içki shot bardağına aktarılır, müşteriye içmesi için takdim edilir. boşalan bardak da peçetenin üstüne kapatılır. içeri bir pipet sokan barmen sizden bu toz bulutunu burundan çekmenizi tavsiye eder ve tavsiyeye uyulur.
  ee ne var ki bunda, amma da abartmışlar ehe mehe tepkisinden takribi beş dakika sonra film kopar.

  (bkz: ben sarhoş değilim)
 • cok tatli bir meret, sulandirinca hic olmuyor. bir de boyle kivamli, vicik vicik, birazdan kendisiyle otuzbir cekmeyi planliyorum.