• anasonlu bir italyan likörü. içine iki adet kahve tanesi atarak veya yaktıktan sonra üzerini avucunla kapatıp söndürdükten sonra shot yaparak içiniz.
  • bildigimiz rakının daha şekerlicesi. italyanlar ''bak bizde de var sizin raki'' demek istediklerinden olsa gerek, türk misafirlerine ikram etmeye pek bayılırlar bunu.
  • tam anlamiyla yanar doner bi icki cesidi.
  • cok fazla icildiginde insani maymuna ceviren alkollu icecek.
  • anya tarafindan hazirlandiginda insani maymundan da otelere goturecek alkollu icecek. anya'ya burdan saygilar.
  • flaming lamborghini'nin ate$ine sebebiyet veren oge.
  • her ne kadar ağızda şov yapacak kadar ileri götürmesem, götüremesem, götüm yemese de bir italyan lokantası sevdasını noktalamak için başvurduğum ve kişisel şova dönüştürdüğüm günün en güzide içkisiydi.

beni lokantaya davet eden ingiliz çift, isveçli çift, suudi arabistanlı kızın (esmer, yeşil gözlü ve gözlerinde sürme vardı, inanılmazdı ama ne alaka, şu alaka beni bunları yapmaya kalkıştıran oydu, yani ben ondan gaza geldim daha çok) şaşkın bakışları arasında sambukayı çakmakla tutuşturmam ve elimi ağır çekimde bardağın üstüne götürüşüm ve alevi söndürüşüm... bütün masanın "auuu, gosh, hey" bağırışlarıyla elime vakumla yapışan bardağı ağzıma götürüp shotlamam ve etrafıma gülücük saçışım...

elimdeki daire şeklindeki su toplayan alanı bi ben bilirim tabi...
  • raki bulamayanlar icin teselli olabilecek, fakat henuz su katip denemedigim ickidir.
    gercek shot etkisi isteyen yakmadan icmeli, yakinca alkolun bi kismini ucuruyorsunuz haliyle.
    agizda yakmak sanildigi kadar kotu degil, en azindan eliniz yanmiyor !? sadece dudaklari kurulamayi unutmayin ki yanmasinlar, genzinize de kacirmiyorsaniz sorun yok, yaktiktan sonra hersey kendiliginden gelisiyor zaten, arzu ettiginiz kadar yakip/yanip yutunuz, afiyet olsun!
  • çekilmemiş kahve çekirdeği ile küçük bardaklarda alevli bir şekilde servis edilen lezzetli bir iltalyan içkisi.
  • içim şekli itibari ile drambuie'ye benzeyen, meyan kökü ve çeşitli bitkilerle yapılan beyaz renkte bir italyan likörü. üzerine ilave edilen bir kaç çig kahve tanesi yakılarak anasonun liköre gerçmesi sağlanır. hem hoş bir tat, hem eğlence olur.
hesabın var mı? giriş yap