şükela:  tümü | bugün
 • arnavut sami olarak da bilinen işadamı.
  2. mit raporunda dhpk-c ile ilişki içerisinde olduğu kaydedilen ve uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı belirtilen zatı muhterem. ömer lütfü topal ile istanbul ceylan continantal otelinin kumarhanesinde ortaktı. abdullah çatlı ile topal'ı onun tanıştırdığı, çatlı'nın tarık ümit'i kaçırdıktan sonra hoştan'ın çiftliğinde sorguladığı ileri sürüldü. topal'ı öldüren ekipte yer aldığı mit tarafından istanbul emniyeti'ne bildirildi. gözaltına alındı ancak mehmet ağar'ın emri ile serbest bırakıldı. istanbul dgm'de çete oluşturmak ve ömer lütfü topal'ı öldürmek suçlarından yargılandı. savcının isteği ile tutuksuz olarak yargılanması için tahliye edildi.
 • ciplak fotograflari icin tiklayiniz haberciligine yakalanmis.. ergenekon sagolsun.

  http://www.aktifhaber.com/…ews_detail.php?id=178380
 • cantaci.
 • susurluk kazasında abdullah çatlı'nın kaybolan çantasının kendisinde olduğunu, ama çantanın boş olduğunu açıklamıştır. çantanın içinde çatlı'nın kızına ait bir kolye, arabasının satılmasından dolayı 26 bin mark para olduğunu, bunları da çatlı'nın eşine verdiğini belirten hoştan; çantada herhangi bir belge ve bilgi olmadığını, ergenekon davasının karar günü boş çantayı mahkemeye vereceğini söyledi.

  ancak ergenekon iddianamesi'nde tuncay güney'in ifadelerine göre; çanta kazadan sonra drej ali tarafından alınarak, veli küçük'e verilmişti.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/10910315.asp?gid=229
 • ergenekon davası'nın bugün görülen 53. duruşmasında tahliye edilmiş.

  neler oluyor hayatta?
 • dün tahliye, bugün yeniden gözaltı.

  izmir'de yürütülen anafor operasyonu kapsamında, bugün istanbul'daki evinde gözaltına alınmıştır.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/11004888.asp?gid=229
 • anafor operasyonu kapsamında izmir'de tutuklanmıştır.
 • avukatlarının yaptığı itiraz sonucunda tahliye edilmiştir.
 • kumar oynattığı iddiasıyla tutuklanmıştır.
 • "mafya lideri. doğum yerinin üsküp olması dolayısıyla 'arnavut sami' olarak biliniyor. askerlik sonrasında yaklaşık 2 sene kahvecilik yaptıktan sonra istanbul haseki'de bir kumarhane açtı. 1970'li yıllarda almanya'ya işçi olarak gitti ama hasan eriner isimli arkadaşıyla kulüp işletmeciliği yaptı. almanya'da bulunduğu dönemde bir uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen 4 kilo baz morfinle bağlantılı olduğu gerekçesiyle 3 yıldan fazla cezaevinde tutuklu kaldı. tahliyesinin ardından istanbul'a dönerek aksaray'da bir kumarhane açtı. 1980'de hollanda'ya giderek hakan solez'le kumarhane işletti. 1992 yılında yeniden türkiye'ye döndü. 1993-94 yılları aralarında tarabya gazinosu'na ortak oldu. susurluk çetesi tarafından öldürülen ömer lütfü topal'la birlikte 1995'te sheraton gazinosu'nu işletmeye başladı.

  drej aligibi susurluk çetesinin tanınmış isimleri arasında yer alan hoştan, bu davayla ilgili olan kumarhaneciler kralı ömer lütü topal'ın öldürülmesi ve uyuşturucu ticaretinden yargılandı. 4 yıl hapisle cezalandırılsa da 2.5 yıl sonra taliye oldu. hoştan'la ilgili, mit raporu'nda, dhkp-c ile ilişkili olduğu, ispanya, hollanda ve kolombiya bağlantılı uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı, abdullah çatlı'nın, mit ajanı tarık ümit'i kaçırdıktan sonra hoştan'ın çiftliğinde sorguladığı ileri sürüldü.

  iddianamede, bir gizli tanığın ağzından hoştan'ın, izmir bölgesinin mafya liderlerinden ibrahim çiftçi'nin kumarhanesinde 3 milyon dolar para kaybettiği ve bu paranın ödenmesi konusunda aralarında husumet çıktığı, ardından çiftçi'nin ergenekon çetesi tarafından öldürüldüğü ileri sürüldü."

  e. mavioğlu & a. şık, kırk katır kırk satır cilt 2, nisan 2010, s.89-90
hesabın var mı? giriş yap