şükela:  tümü | bugün
 • türk tasavvuf müziği sanatçısı. hafız. son cd'sinin adı "inliyoruz hasretinle". mazhar alanson'un bu ne biçim hikaye böyle parçasında (herşey çok güzel olacak) söylemiş klibinde rol almıştır. ayrıca mfö'nün birçok parçasında da söylemiştir (örn. şu anda adını hatırlamadığım bir mfö parçasındaki "patateslere ne oldu" gazeli)
 • fahir atakoğlu'nun "fahir atakoğlu 2" albümünde de sesini duyabilirsiniz.
 • tam adı savni sami özer. "ey allahım" isimli bir albümü daha var ki, hard-tasavvuf sınıfına sokabiliriz.
 • hu`isimli yeni parçası ile kral tv'de dahi klibi yayınlanan sanatçı. muhtemelen islamic pop'un (asla k ile değil) meşruleşmesının ilk ayağı olarak anılacak ilerde. varsın anılsın, gayet kaliteli bi çalışmadır* sürükler insanı, sesi de çok güzel kullanmaktadır kendisi.
 • tam adi ''savni sami ozer'' olan tasavvuf musikisi ustadidir.''emamesi basinda'' dinlenesidir.(inliyoruz hasretinle a-1)
 • 1950 yılında istanbul’da doğdu. dini ve müziği, tanınmış hocalardan öğrendi. doğuştan müzisyen olarak nitelendirilen ve hayatını müziğe adayan sami savni özer , küçük yaşta , çok özel kabiliyeti ve hassas kulağıyla dikkat çekti.
  genç bir çocukken , müezzinleri dinleyerek , ezanı ve dini müziğin değişik makamlarını öğrendi. klasik türk müziği ve dini müzikten oluşan kendi repertuarını kurdu.
  bir çok orkestra ve guruplara katılarak solistlik kariyerine başladı. 17 yaşına geldiğinde ,kabiliyetini farkedip etkilenen tanınmış bestekar amir ateş , kendisini üsküdar musiki cemiyeti hocalarından merhum emin ongan’a tanıttı. emin ongan , hemen sanatçıyı talebe olarak kabul etti ve onunla beraber 13 yıl boyunca klasik türk müziği meşk etti.
  çok iyi bir türk müziği ve dini müzik birikimine sahip olan sami savni özer , tasavvuf müzüği hakkında bilgisini derinleştirdi. ayrıca , 1998-1999 yıllarında mfö ile birlikte çeşitli konserlere katıldı. mazhar alanson ve cem yılmaz’ın birlikte rol aldıkları her şey çok güzel olacak filminin , “bu ne biçim hikaya böyle” ve “ fırtınalar” adlı şarkılarını mazhar alanson’la birlikte seslendirdi. ve filmin akışı içinde bir kaside okudu. fahir atakoğlu ile bir çalışma yaptı. 1986 ‘dan beri türk tasavvuf musikisi ve folklorunu araşturma ve yaşatma vakfı’nda çalışmalarına devam etmektedir.
  1999 yılında tamamı ilahilerden oluşan divane gönlüm ve bu son eseriyle , tasavvuf müziğini geniş kitlelere dinletmeyi amaçlamaktadır.
 • her şey çok güzel olacak filminin müziklerinden bir zamanlar fırtınalar estirirdim* şarkısında yanık sesi ile harikalar yaratmış çok yönlü insan.
 • (bkz: cerrahiler)
 • cok eskiden biz kucukkene mfo produksiyonu bir album cikarmasi soz konusuydu, rumelihisari konserlerinde grup ile cikar, bir sarkida konuk sanatci olarak cosar, costururdu (his olarak, yoksa asagi yukari hazirol formatinda soylerdi sarkisini, musiki cemiyeti terbiyesi geregi). iyi bir sesi vardi. icrasi muntazamdi.
 • bu ne biçim hikaye böyle ile tanınan, tasavvuf müziği adamı. kral tv ramazan dolayısıyla imana girince çalıyor kliplerini.
  tasavvuf sevip sevmemek ayrı konu da, adamda ses var. nota var.
  öpüyoruz ellerinden.
  http://www.youtube.com/watch?v=x8tn3k1rdwm
hesabın var mı? giriş yap