• yeteneği ve çalışmalarının ürünü olan sesinden "allahın emaneti" olarak söz edecek kadar alçak gönüllü insan...
  • her şey çok güzel olacak filminde söylediği eski resim 2 adlı track, mevlid'in bölümlerinden biri olan merhaba bahri'den alınmış.

"mücrimim bîçareyim, muhtacınım ben her zaman
    cürm-ü isyanım pek büyük, almaz zemin-ü asuman
    bu gafletten uyandır ya rasülallah, aman"
  • 1950 yılında istanbul’da doğdu. dini ve müziği, tanınmış hocalardan öğrendi. doğuştan müzisyen olarak nitelendirilen ve hayatını müziğe adayan sami savni özer , küçük yaşta , çok özel kabiliyeti ve hassas kulağıyla dikkat çekti.
    genç bir çocukken , müezzinleri dinleyerek , ezanı ve dini müziğin değişik makamlarını öğrendi. klasik türk müziği ve dini müzikten oluşan kendi repertuarını kurdu.
    bir çok orkestra ve guruplara katılarak solistlik kariyerine başladı. 17 yaşına geldiğinde ,kabiliyetini farkedip etkilenen tanınmış bestekar amir ateş , kendisini üsküdar musiki cemiyeti hocalarından merhum emin ongan’a tanıttı. emin ongan , hemen sanatçıyı talebe olarak kabul etti ve onunla beraber 13 yıl boyunca klasik türk müziği meşk etti.
    çok iyi bir türk müziği ve dini müzik birikimine sahip olan sami savni özer , tasavvuf müzüği hakkında bilgisini derinleştirdi. ayrıca , 1998-1999 yıllarında mfö ile birlikte çeşitli konserlere katıldı. mazhar alanson ve cem yılmaz’ın birlikte rol aldıkları her şey çok güzel olacak filminin , “bu ne biçim hikaya böyle” ve “ fırtınalar” adlı şarkılarını mazhar alanson’la birlikte seslendirdi. ve filmin akışı içinde bir kaside okudu. fahir atakoğlu ile bir çalışma yaptı. 1986 ‘dan beri türk tasavvuf musikisi ve folklorunu araşturma ve yaşatma vakfı’nda çalışmalarına devam etmektedir.
    1999 yılında tamamı ilahilerden oluşan divane gönlüm ve bu son eseriyle , tasavvuf müziğini geniş kitlelere dinletmeyi amaçlamaktadır.
  • her şey çok güzel olacak filminin müziklerinden bir zamanlar fırtınalar estirirdim* şarkısında yanık sesi ile harikalar yaratmış çok yönlü insan.
  • cok eskiden biz kucukkene mfo produksiyonu bir album cikarmasi soz konusuydu, rumelihisari konserlerinde grup ile cikar, bir sarkida konuk sanatci olarak cosar, costururdu (his olarak, yoksa asagi yukari hazirol formatinda soylerdi sarkisini, musiki cemiyeti terbiyesi geregi). iyi bir sesi vardi. icrasi muntazamdi.
  • içimde yıllarca varolan "aracı" boşluğunu büyük bir huzur ile doldurmuş insandır.yüzünün her noktasındaki iyi insan ifadesinin yanısıra, sesi ile de insanı bembeyaz bir mutluluğa sevkediyor.çok seviyorum, çok takdir ediyorum, büyük hayranlık duyuyorum kendisine.
  • dinlemekten asla bıkmayacağım, tasavvuf musikisi sanatçısı..

mazhar alanson ve cem yılmazla yaptığı çalışmalar dışında fahir atakoğlu'nun beyza'nın kadınları filminin soundtrackinde yer alan aman isimli gazeli de yorumlayan sanatçının, ilahileri çok sesliliğe taşıdığı hu albümünde tasavvuf parçalarını, çoğunlukla klasik batı müziğinde kullanılan arple yorumlama fikri; daha tanışmadan rüyasında gördüğü eşi yumna hanım'dan çıkmış.. iyi ki de çıkmış..
  • türk tasavvuf müziği sanatçısı. hafız. son cd'sinin adı "inliyoruz hasretinle". mazhar alanson'un bu ne biçim hikaye böyle parçasında (herşey çok güzel olacak) söylemiş klibinde rol almıştır. ayrıca mfö'nün birçok parçasında da söylemiştir (örn. şu anda adını hatırlamadığım bir mfö parçasındaki "patateslere ne oldu" gazeli)
  • tam adı savni sami özer. "ey allahım" isimli bir albümü daha var ki, hard-tasavvuf sınıfına sokabiliriz.
  • gazel okuduğu mfö parçası agannaga rüşvet albümündeki belediye nerede parçasıdır, ayrıca aynı albümdeki rüşvet adlı parçada da gazel okumuştur. güzel okumuştur.
hesabın var mı? giriş yap