şükela:  tümü | bugün
 • azeri genç bir delikanlı. yusuf islam gibi islâmi mesajlar taşıyan ingilizce/arapça sözlü müzik yapıyor. al-muallim ilk albümü.
  http://www.samiyusuf.com/ sitesi. beyza müzik, albümünün türkiye'deki dağıtıcısı.
 • al-muallim parçasi tavsiye edilen sarkici.nedendir bilmiyorum azeri oldugunu ogrendigimde epey sasirdim.tarkanlarimizi,televolelerimizi kendine ornek alan bir ulkeden farkli seslerin ciktigini gormek guzel.ama yine de pakistani bir havasi var sanki.bir soluk nusrat fateh, bir soluk yusuf islam.
 • ingiliz kraliyet muzik akademisinde öğrenim görmüş azeri kardeşimiz.
 • azeri olan ama magribi takilan sarkici.
 • 1980 doğumlu azeri asıllı sanatçı. müzisyen bir ailenin çocuğu olduğu için sürekli müzikle iç içe büyümüş ve 18 yaşında iken the royal academy of music in london'dan burslu okuma hakkı kazanmıştır. çıkardığı al-mu'allim albümüyle islam dünyasında yeşil pop olarak bilinen tarzdaki şarkılarıyla tüm dünyada dikkat çekmiştir. şarkıları ilahi olarak adlandırılamasa da içerik ve verdiği islami mesajlarla ilahiye çok yakındır. ama şarkıların müzik altyapısı ve kompozisyonu çağdaş müzik soundları ile harmanlandığı ve sözlerin büyük kısmı ingilizce olduğu için neredeyse herhangi bir pop şarkısından farkı yoktur.
 • uzun süredir yeşil pop özlemi çeken bünyeyi çoşturan azeri, nasheed şarkıcısı.. o nasıl bir gırtlaktır öyle. hele bir "ya mustafa ya shafi'al 'alamina" deyişi var ki, aman aman.. iokaste olup kendimi önüne atasım geldi.*

  --- bbc den copy paste ---
  sami yusuf is fast becoming, or arguably is, the uk's leading nasheed singer. in muslim culture nasheeds are a popular form of music that praise the prophet (peace be upon him) and glorify allah. typically few, if any, instruments feature in a nasheed and the human voice is expected to carry the nasheed.

  unsurprisingly with the constraints of the nasheed form traditional nasheed artists have struggled to captivate muslim youth already immersed in the sophisticated sounds of contemporary music. however, one nasheed artist who has a growing following is sami yusuf. his training in western musical theory and the middle eastern modes (or maqams) has produced his distinctive voice that has performed to sold out venues around the world.

  the 23 year old artist was born into a musical family of azeri origin and his initial musical training came at an early age from his father who was a composer, poet and musician. after composing some of his own pieces sami received a scholarship to study at the royal academy of music in london. he released his first album al-mu'allim in the summer of 2003 and is part of a revival in nasheed music amongst muslim youth. here omair ali interviews sami yusuf in the wake of the success of al-mu'allim.
  --- bbc den copy paste ---

  kendisi ile yapılan bir söyleşi için:
  http://www.bbc.co.uk/…eligions/islam/sami_yusuf.ram
 • flash tv'de klibine denk geldiğim, ilk bir kaç dakika ne olduğunu anlayamadan dumur şeklinde kaldığım, yeni nesil yusuf islam. adamın cidden güzel bir sesi ve yorumu var, kendine dini içerikli müzik yapma yolunu seçmiştir. al-muallim şarkısına bakınca ne kadar klişe de olsa şarkının sözleri, altyapısı,düzenlemesi ve vokalleri ile kaliteli bir ürün çıkarmıştır ortaya.. aah ulan o ses bende olacaktı demeden edemedim.
 • keske her musluman kisi isini bu kadar iyi yapsa. muslim lerin %20 sinin vizyonu bu kadar geniş olsa bende musluman olucam.

  (bkz: teacher of all mankind)
  (bkz: tepki degil yaklasim)
 • yeni acilan bir kitapciya girdim dun uskudar da. bakiniyordum oyle. bu arkadasin cd si gozume carpti birden, allah allah dedim yusuf islam in boyle bir cd si mi var? sami yusuf imis meger. dukkan sahibi amca geldi yanima hemen,

  -sen de mi sesine degil de husn u cemaline tutulmuslardansin?
  -yok dedim ne munasebet daha ilk kez duyuyorum adini?
  -al al dedi pisman olmazsin..

  ilk soru beni sinirlendirse de aldim. kapagi ahim sahim olmasa da icim kaynadi ne bileyim.

  hepsi asagi yukari guzel sayilabilir de, meditationdiye bir eser var ki efendiler saheser. duydugum an oldugum yere mihladi beni.

  bu arada kapagin ic kisminda resmi var bu zatin. adamcagiz dogru soylermis meger, nette de baktim, meger genc kizlar bu zata oncelikle tipinden mutevellid hayranlarmis, yazik yahu dedim..

  meditation meditation dinleyin tavsiyemdir..
 • mother isimli yarı türkçe yarı ingilizce bi şarkısıyla ulusal tv kanallarımızda boy gostermeye baslamıstır.